KSW 51 – typowanie

355
Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl

Przed nami debiutancka gala KSW na nowym terenie, Bałkanach. 51. edycja KSW odbędzie się w Zagrzebiu, walka wieczoru będzie pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Erko Junem.

Mariusz Pudzianowski (12-7) vs Erko Jun (3-0)

Klasyczne starcie doświadczania z młodością. Będący na fali trzech wygranych Erko Jun musi sprostać zdecydowanie największemu wyzwaniu w karierze. Pokonanie „Popka”, „Stracha” i Akopa Szostaka było efektowne, jednak „Pudzian” to półka, jak nie dwie wyżej. Co prawda Mariusz przystępuje do tego pojedynku po dwóch porażkach z Karolem Bedorfem oraz Szymonem Kołeckim,jednak dalej wydaje się być faworytem. Erko będzie z pewnością szybszy, lepszy w stójce, jednak siła fizyczna Pudziana w połączeniu z niezłymi zapasami powoli mu wywrócić Erko. O ile w stójce Bośniak prezentuje się przyzwoicie, to co do parteru mam obawy. Pudzianowski decyzja.

Borys Mańkowski (19-8-1) vs Vaso Bakočević (39-18-1)

Ten pojedynek to być albo nie być dla „Tasmańskiego Diabła”. Borys wraca do klatki po trzech przegranych z rzędu w organizacji. Naprzeciw niego staje świetnie znany Polskim fanom, Vaso Bakocević. Czarnogórzec przystępuje do pojedynku z serią sześciu wygranych. Mimo wszystko faworytem będzie Mańkowski który z pewnością będzie miał przewagę siłową oraz zapaśniczą. „Psychopata” ma szanse w mocnych wymianach stójkowych, jednak Mańkowski nie powinien wchodzić w tę grę. Mańkowski, decyzja.

Antun Račić (23-8-1) vs Damian Stasiak (11-6, 1 KO)

Debiutant kontra zawodnik z czterema wygranymi w organizacji. Racić, który jest niekoronowanym mistrzem podejmie Damiana Stasiaka. Polak po swojej przygodzie w UFC zdołał wygrać jeden pojedynek na gali RWC 2. Polak mimo nie najlepszego czasu w swojej karierze staje przed wielką szansą by na nowo wejść na szczyt. Dystans 25 minut faworyzuje Racica, jednak doskonały parter i stójka będzie po stronie Polaka. „Webster” powinien być w stanie bronić obaleń i dystansować swoimi ciosami prostymi. Stasiak TKO 3 runda.

Filip Pejić (14-2-2) vs Daniel Torres (9-4)

W moich oczach faworyt jest jeden, Filip Pejić. Chorwat wydaje się być w doskonałej dyspozycji, bezproblemowo zrobił wagę. Torres to zawodnik który gwarantuje emocje, w połączeniu z wybuchowym stylem Pejica gwarantuje to trzy rundy mocnej wojny w stójce. Zwycięsko jednak z tego starcia wyjdzie Filip Pejić przez decyzję.

Aleksandar Ilić (12-2) vs Cezary Kęsik (9-0)

Po widowiskowym zwycięstwie nad Damianem Janikowskim, Ilić stał się w Polsce „łakomym kąskiem” dla fanów. Czarek Kęsik także swój debiut może zaliczyć do udanych, na KSW 48 w Lublinie pokonał Kubę Kamieniarza przed czasem. „Lubelski Czołg” wydaje się być zawodnikiem bardziej wszechstronnym niż Ilić, który głównie lubuje się w walce w stójce. Plan na walkę obu wydaje się prosty, „Joker” będzie chciał utrzymywać walkę w stójce. Kęsik obalać. Wydaje się że faworytem jest Kęsik który dalej pozostanie niepokonany. Cezary Kęsik, decyzja.

Ante Delija (16-3) vs Oli Thompson (20-11)

Nie ma co się rozpisywać, prawie czterdziestoletni Thompson wziął walkę w czwartek, z powodu kontuzji Denisa Stojnica. Faworytem i to ogromnym będzie Delija który jest solidnym ciężkim z pełnym okresem przygotowawczym. Ante Delija TKO 1 runda.

Ivan Erslan (7-0) vs Darwin Rodriguez (9-4)

Dwaj mocno bijący zawodnicy którzy z pewnością są dobrym wzmocnieniem kategorii półciężkiej. Wiele głosów mówi o Erslanie jako nadziei Chorwackiej sceny. Rodriquez najgroźniejszy będzie w pierwszej rundzie, jeśli Erslan nie da się trafić to w dalszej części pojedynku powinien przeważać. Dłuższy zasięg ramion także powinien faworyzować Chorwata. Erslan, TKO 3 runda.

Roman Szymański (11-5) vs Miloš Janičić (11-2)

Problemy z wagą Janicica nie napawają do optymizmu jego kibiców. Dwa kilogramy ponad limit kategorii lekkiej i 40% wypłaty dla Romana Szymańskiego stały się faktem. Roman wraca tym pojedynkiem po porażce na KSW 48, Janićić ma 10 wygranych z rzędu. Porównując ostatnie pojedynki i umiejętności obu, z pewnością Szymański posiada je wyższe. Łącząc wszystkie czynniki uważam że pojedynek wygra Roman Szymański przez decyzję.

Krystian Kaszubowski (7-1) vs Aleksandar Rakas (15-7)

Mocno bijący Kaszubowski nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem Rakasa. Polak wydaje się być największym faworytem na karcie a pojedynek ten powinien powinien pozwolić mu wrócić na ścieżkę zwycięstw. Krystian jest lepszym zawodnikiem w każdej z płaszczyzn. Rakas może zagrozić w parterze, lecz i tam Krystian posiada wysokie umiejętności. Kaszubowski TKO 1 runda.

Sebastian Przybysz (5-2) vs Lemmy Krušič (20-6)

Napędzony ostatnią wygraną nad Bogdanem Barbu, Sebastian Przybysz postara się przedłużyć serie zwycięstw. Lemmy Krusić nie będzie faworytem w tym pojedynku. O ile doświadczenie będzie na korzyść Chorwata, to stójka będzie pod dyktando Polaka. Przybysz poprawił obronę obaleń co z pewnością sprawdzi Krusić. Chorwat jednak nie jest tak dobrym zapaśnikiem jak Antun Racić, dlatego też na pełnym dystansie walki faworyzuję „Sebicia”. Przybysz decyzja.