Sara Luzar-Smajic poniosła właśnie swoją pierwszą porażkę w KSW. W 3-rundowym starciu na gali w Kielcach górą była Emilia Czerwińska.

Zobacz także: KSW 72 – wyniki. Romanowski rozbił Grzebyka, Śmiełowski nadal niepokonany

Pierwsza atakuje Sara krótką kombinacją. Czerwińska kopie, buduje dystans. Wyminana na środki klatki. Mocny cios dochodzi do głowy Sary, ta szybko odpłaca tym samym. W momentach skrócenia dystansu obie panie nie oszczędzają się. Kontra goni kontrę. Czerwińska chodzi na prawo, wyłączając swobodę Sary w biciu tą mocną, prawą ręką. Czerwińska bije mocno, ale Smajic jest niewzruszona i trzyma kontrolę na środku klatki, zamykając Polkę na siatce. Sara zaczyna krwawić z nosa. Zawodniczki włączają kopnięcia. Smajic traci czujność i potwornie silny cios posyła ją twarzą na matę. Czerwińska rzuca się dobijać, uderza kilka ciosów, sędzia zbliża się, Emilia przerywa na chwilę, ale arbiter nie przerywa, więc Polka bije dalej.

Sara rusza zirytowana mocną serią ciosów, Emilia odbija się od siatki, lekko wstrząśnięta. Smajic spycha ze środka rywalkę, uderza pojedynczymi ciosami. Czerwińska kopie, a po chwili znowu uderza kombinacjami. Sara idzie po nogi, Emilia broni, ale Chorwatka prowadzi ją pod siatkę i tam wywraca, ale to Polka ląduje z góry i zaczyna stabilizować pozycję. Smajic chce się wykręcić, ale Emilia jest silna i nie wypuszcza jej. Sara łapie ją w gardę i przyciska do siebie, aby oszczędzić sobie ciosów.

Sara zaczyna napierać od pierwszych sekund trzeciej rundy i szybko obala. Obejmuje pozycję z góry i co chwilę rozpuszcza ręce, rozbijając Polkę. Czerwińska zapina gardę, sędzia po dłuższje chwuili podności walkędo stójki. Tam ponownie mamy krótkie wymiany i regularne chodzenie Emilii w prawo. Chorwatka kontruje ciosy, celnie się odgryza. Wysokie kopnięcie w wykonaniu Sary. Na ostatnie sekundy walki zawodniczki rzucają wszystko.

Sędziowie uznali jednogłośnie wygraną Emilii Czerwińskiej, punktując walę 29-27, 29-28, 29-28.