Poznaliśmy właśnie pierwsze szczegóły nadchodzących gal KSW. Poza potwierdzeniem zmiany w main evencie KSW 80 w Lubinie, o którym już dziś donosiliśmy, dowiadujemy się m.in. o walce mistrzowskiej Bartosińskiego ze Szczepaniakiem na KSW 81.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Podczas gali KSW 80 Robert Ruchała miał zmierzyć się z Dawidem Śmiełowskim w walce o tymczasowy pas kategorii piórkowej. Śmiełowski musiał jednak wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji barku. W jego miejsce wszedł numer dwa rankingu tej kategorii wagowej, Lom-Ali Eskiev.

Na gali KSW 80 zobaczymy także interesująco zapowiadające się starcia Breese vs. Leśko oraz Da Silva vs. Sy.

Z kolei na KSW 81, które odbędzie się 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim, main eventem będzie walka o pas mistrzowski w wadze półśredniej. O zwakowane przez Roberto Soldica trofeum zmierzą się Adrian Bartosiński (12-0) i Artur Szczepaniak. Niepokonany „Bartos” już dawno zasługiwał na title shota. Ma za sobą cztery z rzędu zwycięstwa w wadze do 77 kg w największej polskiej organizacji MMA – pokonał kolejno Lionela Padillę, Michała Michalskiego, Andrzeja Grzebyka oraz Krystiana Kaszubowskiego. Jego najbliższy rywal zaś, przebył krótszą, ale równie efektowną drogę w okrągłej klatce: najpierw pokonał przez poddanie Jivko Stoimenova, a następnie znokautował piekielnym kopnięciem w głowę Briana Hooia.

Ostatnia gala przed wielkim wydarzeniem na Stadionie Narodowym w czerwcu, czyli KSW 82, odbędzie się zaś w ATM Studio w Warszawie. Nie wiemy jeszcze nic o rozpisce tego eventu.

Zobacz także: KSW wraca na Stadion Narodowy! Hitowa gala już w czerwcu!