W ramach 4. edycji gali Contra MMA, która odbędzie się 21 października, widzowie zgromadzeni we wrocławskiej Hali Orbita zobaczą aż 15 walk.

Cztery walki zawodowe w MMA i trzy w K1 oraz osiem walk półzawodowych MMA – łącznie trzydziestu zawodników zaprezentuje swoje umiejętności w oktagonie Contry. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W walce wieczoru zawalczy wrocławianin Kamil Dołgowski – mocny, doświadczony fighter, uczestnik turnieju KSW „Tylko Jeden” oraz takich federacji jak EMC i Armia Fight Night. Reprezentant Wrocławia ma na swoim koncie sześć walk wygranych i dwie przegrane. Dołgowski zmierzy się z radomianinem, Mateuszem Głuchem, 5-krotnym Mistrzem Polski w kickboxingu, trzecim na Mistrzostwach Świata w tej dyscyplinie. Rekord Głucha w MMA to 8-10 – niewątpliwie będzie to starcie zawodników z dużym doświadczeniem.

Na czwartej Contrze zobaczymy także Macieja Pacułę i Macieja Kalicińskiego – zawodników związanych z federacją FEN. Kaliciński debiutuje na Contrze, a Pacuła pojawia się na niej po raz kolejny. Pacuła po emocjonującej walce z Arkadiuszem Kaszubą ma zamiar i tym razem dać dobre widowisko. Po raz czwarty na gali zawalczy Paweł Sołogub, którego każdy występ, niezależnie od wyniku, jest grą o wszystko. 

Niespodzianką będzie walka Przemka Walkowa, zawodnika doskonale znanego kibicom Contry. Tym razem Walków zadebiutuje w formule MMA. 

Jednym z celów, który przyświeca Contrze, jest umożliwienie młodym zawodnikom zdobywania doświadczenia i budowania swoich rekordów – wielu zawodników będzie więc miało okazję, by odbyć swoją debiutancką walkę w MMA półzawodowym właśnie podczas wrocławskiej edycji gali. 

Zero freakfightów, czysty sport. Takie jest nasze założenie i nic tego nie zmieni. Czwarta Contra jest pierwszą we Wrocławiu, więc naprawdę się postaraliśmy, żeby event, zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym, był na bardzo wysokim poziomie.

 mówi Marzena Molęda z Agencji Eventowej Em Grupa, współorganizatora Contry.

Zobacz także: Piotr Kuberski zawodnikiem KSW! | Kto na debiut? | Co się stało z DWCS? | Rozstanie z FEN [WYWIAD] 

Karta walk:

Walka wieczoru:
84 kg: Kamil Dołgowski vs. Mateusz Głuch

Pozostałe:
70 kg: Maciej Kaliciński vs. TBA
77 kg: Maciej Pacuła vs. Paweł Sołogub
66 kg: Merab Mamporia vs. Szymon Jarząbek
91 kg K-1: Jakub Czarniecki vs. Miłosz Karyś
77 kg K-1: Michał Alenowicz vs. Konrad Olszewski
75 kg K-1: Dariusz Pieniakowski vs. Cyprian Kawczyński
CW 80 kg Semi-Pro: Przemysław Walków vs. Gracjan Rostkowski
70 kg Semi-Pro: Kacper Wołejszo vs. Adrian Amroziński
70 kg Semi-Pro: Daniel Czarniecki vs. Dawid Tarchanyn
61 kg Semi-Pro: Milena Filocha vs. Klaudia Witusińska
70 kg Semi-Pro: Arkadiusz Piszczek vs. Franciszek Szymański
61 kg Semi-Pro: Przemysław Skwarek vs. Sham Lal
77 kg Semi-Pro: Joachim Esangbedo vs. Szymon Osik
66 kg Semi-Pro: Wojciech Krzyżak vs. Jakub Sobiesiński

Informacja prasowa