Jeden z naszych najlepszych ciężkich i ulubieniec polskiej publiczności MMA – Daniel Omielańczuk – odniósł się do fali komentarzy fanów sugerujących, że Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov wzięli udział w ustawionej walce podczas XTB KSW 77. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Przypomnijmy: gala XTB KSW 77 zakończyła się main eventem, w który Mamed Khalidov pokonał w pierwszej rundzie Mariusza Pudzianowskiego. Pojedynek jeszcze przed tym, jak się odbył, ogłoszono jednym z najważniejszych w dziejach KSW i polskiego MMA w ogóle. Bądź co bądź, zestawiono ze sobą dwie wielkie gwiazdy KSW.

Może właśnie to nakręcanie widzów na historyczną walkę spowodowało, że byli oni tak rozczarowani jej przebiegiem. Zapewne wiele osób spodziewało się innej postawy ze strony „Pudziana”. Błyskawiczna wygrana Mameda, odniesiona w dominujący sposób, wydała się im zbyt łatwa, aż podejrzana… Posypały się komentarze o ustawce.

Zobacz także: Łukasz Jurkowski zawiedziony postawą fanów po walce Pudzianowskiego z Khalidovem: Nie głupio Wam „kibice sukcesu”?

W rozmowie z Filipem Lewandowskim, Daniel Omielańczuk zdradził, co myśli o tych pogłoskach:

Nie ma szans, że to była ustawka. To jest pieprzenie ludzi. Wydaje mi się, że ludzie mieli dziwne wyobrażenie na temat Pudziana, że jest super silny, bo udało mu się znokautować Materlę. Ja byłem przekonany, że Mamed sobie bez problemu poradzi z Mariuszem.

Duża tu [w nokaucie na Materli – przyp. red.] była zasługa Arbiego, który z nim pracował wiele lat i potrafił znaleźć sposób na Mariusza, na jego podejście do treningów itp. No, a tutaj, wiesz, Mariusz przygotowywał się zupełnie sam, więc… wiadomo.

Dopytany o to, czy słyszał w ogóle o ustawionych walkach, odpowiedział:

Tak, słyszałem, no ale nie w Polsce i nie w takim profesjonalnym MMA. Ludziom wydaje się, że jest jak w boksie – że są ustawiane walki, że te rankingi są jakoś tak pod to ustawiane, wiesz, o co chodzi – mocny ze słabym. Nie, w MMA tego nie ma i myślę, że tych ustawianych walk też nie ma.

Zapytany natomiast o to, jakie jego zdaniem było największe wydarzenie w polskim MMA w tym roku, Daniel wskazał właśnie starcie Pudzianowski vs. Khalidov.

Materiał powstał we współpracy z partnerem

źródło: YouTube/Filip Lewandowski