Mairbek Khasiev potwierdził wykupienie organizacji WFCA przez ACB

źródło: ACB, WFCA

– Chcę z dumą ogłosić, że ACB wykupiła WFCA. – powiedział Mairbek Khasiev, urywając ostatecznie spekulacje na temat fuzji i przejęć na wschodnim rynku MMA, o których było głośno w tej jesieni.

Od kilku tygodni w mediach pojawiają się sprzeczne doniesienia dotyczące połączenia się dwóch organizacji MMA: ACB oraz WFCA. Według jednych ze źródeł, to WFCA miało przejąć ACB, według innych – było zupełnie odwrotnie.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wypowiedzi twórcy WFCA i Klubu Akhmat, Ramzana Kadyrova, w której potwierdził on fakt połączenia organizacji.

Jeśli nam się uda, będziemy na drugim miejscu na świecie, przeskoczymy Bellatora. To będzie bardzo ważny i dobry krok dla naszego regionu i dla całej Rosji. Dlatego chcemy zjednoczyć się z Berkutem (ACB). Tak się stanie – zjednoczymy dwie ligi.

stwierdził wówczas Kadyrov.

Z naszych informacji wynika, że rozmowy i ustalenia co do przejęcia organizacji WFCA przez ACB trwały niemal do ostatniej chwili w ubiegłym tygodniu. Dziś Mairbek Kashiev z ACB potwierdził, że przejęcie to stało się faktem. W oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie acbmma.com czytamy:

Oficjalnie ogłaszamy ten fakt i zaczynamy wprowadzać to w życie. W tym roku kupiliśmy także TECH-Krep FC, a teraz WFCA. Być może nie jest nasz ostatni zakup. Myślę, że nadszedł czas, aby połączyć wiele organizacji w jedną dużą rosyjską ligę MMA, która będzie w stanie konkurować z największymi promotorami MMA na świecie.

Co ważne, Khashiev zaznaczył, iż „nie będzie tworzona żadna nowa organizacja, nie będzie zmian własności i żadnych zmian strukturalnych”.

Alexey Yacenko [pełnił rolę vice-prezesa ACB – przyp. red.] został prezesem. Nastąpi niewielka zmiana w nazwie organizacji: ACA (Absolute Championship Akhmat). Debatowaliśmy nad zmianą nazwy przez dłuższy czas, wybierając spośród różnych opcji i myśląc nawet o zachowaniu starej. Ale jestem pewien, że podjęliśmy słuszną decyzję, wybierając nową nazwę, jako znak kolejnego milowego kroku w rosyjskim MMA.

Największym celem ACA jest stać się najlepszą organizacją  MMA, dzięki połączeniu sił wielu organizacji.

podsumował.

Na temat przejęcia organizacji WFCA porozmawialiśmy z Baysangurem Edelbievem, przedstawicielem ACB (teraz już ACA). Wywiad, z którego dowiecie się m.in. więcej o planach ACA wobec polskich zawodników, jeszcze dziś na naszym kanale na YouTube.

 

źródło: acbmma.com