Wygląda na to, że do rozpiski zaplanowanego na 20 stycznia UFC 297 zostanie dopisane kolejne starcie mistrzowskie. Jak informuje Ariel Helwani, największa organizacja MMA na świecie planuje doprowadzić wówczas do rewanżu pomiędzy Islamem Makhachevem oraz Charlesem Oliveirą. 

Historia ich rywalizacji sięga października 2022 roku. Wówczas Islam Makhachev (25-1) spotkał się w oktagonie z Charlesem Oliveirą (34-9) po raz pierwszy. Starcie to zakończyło się dominującym zwycięstwem Dagestyńczyka, który efektownie rozprawił się z oponentem, sięgając tym samym po mistrzowskie trofeum.

Następnie mieli ponownie zawalczyć przy okazji gali z numerem 294 w Abu Dhabi. Niestety, „Do Bronx” dosłownie na ostatniej prostej nabawił się kontuzji, która wyeliminowała go z przystąpienia do pojedynku w tym terminie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda jednak na to, iż przedstawiciele globalnego potentata nie zamierzają odpuścić tego zestawienia. Jak informuje bowiem Ariel Helwani, rewanż Makhachev – Oliveira ma uświetnić zaplanowane na 20 stycznia wydarzenie.

„Obecny plan – choć jeszcze nie sfinalizowany – zakłada rewanż Makhacheva z Oliveirą jako walkę wieczoru UFC 297. Ten event nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale ma się rozegrać 20 stycznia w Toronto. 

Pierwotnie planowano Volkanovski vs. Topuria, ale ma zostać przeniesione na lutową galę. 

Jak poinformowano wczoraj, Raquel Pennington ma w styczniu zmierzyć się z Mayrą Bueno Silvą o zwakowany pas dywizji koguciej.”

Zobacz także: Walka kobiet o pas wagi koguciej w planach na UFC 297

Źródło: Twitter/Ariel Helwani, fot. Chris Unger/Zuffa LLC