Alan Patrick za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił, że wejdzie ponownie do oktagonu na gali, która ma odbyć się 18 lipca, a jego rywalem będzie Marc Diakiese. Starcie zostało zakontraktowane w limicie kategorii lekkiej.

„Marc Diakiese zawalczy z Alanem Patrickiem na gali UFC 18 lipca na Yas Island w Abu Zabi. Potwierdzone przez Alana Patricka.”

27–letni Diakiese legitymuje się rekordem 14–3 w zawodowym MMA i jest obecnie na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Swój ostatni bój stoczył we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to pokonał Lando Vannatę przez jednogłośną decyzję sędziów. Reprezentant klubu American Top Team miał zawalczyć ponownie w marcu, jednakże wydarzenie to został anulowane ze względu na pandemię koronawirusa.

Zaś Patrick to weteran amerykańskiej organizacji, który pod jej szyldem toczy swoje pojedynki od 2013 roku. Dla Brazylijczyka będzie to powrót do klatki po prawie dwóch latach przerwy. W swoim ostatnim starciu (na UFC 229) przegrał ze Scottem Holtzmanem przez TKO w trzeciej rundzie.

Zobacz także: Clay Guida vs. Bobby Green na UFC Fight Night 173

Źródło: Twitter