Marcin Held zawalczy na ACB 90 z byłym mistrzem organizacji M-1 Global

źródło: materiały prasowe ACB

Organizacja ACB ogłosiła dziś oficjalnie nazwisko najbliższego rywala dla Marcina Helda. Będzie nim doświadczony Musa Khamanaev, który zawodowo bije się w MMA od 2008 roku.

Marcin Held (24-7) zadebiutował w organizacji ACB w czerwcu na gali z numerem 88. Polak szybko, bo już na początku drugiej minuty pierwszej rundy poddał rywala, Callana Potter.

Zobacz także: ACB 88: Marcin Held błyskawicznie poddaje rywala skrętówką [WIDEO]

Najbliższy przeciwnik zawodnika Ankosu MMA Poznań stoczył w ACB już pięć pojedynków, czterokrotnie wygrywając. Musa Khamanaev (18-5) jest też byłym mistrzem organizacji M-1 w wadze lekkiej. Rosjanin czuje się doskonale zarówno w stójce, jak i w parterze.

Gala ACB 90 odbędzie się 10 listopada w Moskwie. W klatce ACB zaprezentują się również: były czempion dywizji piórkowej, Yusuf Raisov, niedawni pretendenci do pasów mistrzowskich, Eduard Vartanyan i Oleg Borisov oraz niepokonany w organizacji – Cory Hendricks.

 

źródło: facebook

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzymon Kołecki o Babilon MMA 5, turnieju KSW i końcu kariery [WYWIAD]
Następny artykułDiego Sanchez poznał kolejnego rywala. Zmierzą się na gali UFC 228
Zakochana w MMA od chwili, gdy na gali KSW 13 w 2010 r. zobaczyła Krzyśka Kułaka wjeżdżającego do Spodka wozem opancerzonym, tuż przed walką z Vitorem Nobregą. Zaskakująco szybko połapała się, że KSW to nie nazwa sportu. Każda gala MMA to dla niej święto. Podczas pojedynków swoich ulubieńców zdziera gardło na doping, a w przerwach krytycznym okiem przygląda się organizacji gali i strojom publiczności (jak każda „baba”). W zawodnikach ceni nie tylko umiejętności, ale też pierwiastek szaleństwa. Uwielbia Conora McGregora, Mirko Cro Copa oraz Daniela Omielańczuka i Janka Błachowicza. Nie wyobraża sobie MMA bez komentarzy Jurasa i jest przeszczęśliwa od czasu, gdy gale UFC emitowane są na antenie Polsatu Sport.