Marcin Wójcik nie wystąpi na FEN 33 -„To była nasza wspólna decyzja”

659
źródło:Twitter/ Marcin Wójcik

Jeszcze na dobre nie zdążyliśmy się przywiązać do myśli, że Marcin Wójcik stoczy kolejną walkę w barwach FEN, a już dowiadujemy się o zmianie terminu i charakteru następnego pojedynku aktualnego mistrza wagi półciężkiej.

Podczas minionej gali FEN 32 ogłoszono datę powrotu do klatki Marcina Wójcika, który w listopadzie ubiegłego roku zdobył mistrzowski pas tej organizacji. Zawodnik miał stoczyć walkę na FEN 33, 27 marca, w umownym limicie wagowym, na dystansie trzech rund, co zaskoczyło fanów, oczekujących raczej pierwszej obrony pasa.

Zobacz także: FEN 31: Marcin Wójcik odprawił ciosami w parterze Kowalskiego i został nowym mistrzem wagi półciężkiej [WIDEO]

Dziś jednak, podczas rozmowy z prezesem Pawłem Jóźwiakiem, dowiedzieliśmy się, że mistrz nie wystąpi na FEN 33.

Tutaj zaszła mała zmiana.

powiedział nam Jóźwiak.

Przeanalizowaliśmy to wszystko z Marcinem. U niego też pozmieniały się plany zawodowe. Początkowo nie mógł walczyć w maju, dlatego tak bardzo cisnęliśmy na walkę w marcu. Natomiast wiemy już, że jednak będzie mógł walczyć w maju, więc teraz ta walka zostaje odwołana, a on zawalczy o pas mistrzowski na kolejnym FENie.

Wycofujemy zatem Marcina z FEN 33. To była nasza wspólna decyzja.

dodał prezes FEN.

Cały wywiad, który dziś nagraliśmy, znajdziecie na naszym kanale już w ciągu najbliższego tygodnia. Na pewno zaskoczymy Was jeszcze kilkoma newsami z tego materiału…