Marcin Wrzosek vs. Salahdine Parnasse na KSW 46 [UPDATED]

Marcin Wrzosek vs. Salahdine Parnasse
KSW (YouTube)

W sobotę poznaliśmy pierwsze starcie na gali KSW 46, parę dni temu drugie, a teraz mamy przyjemność zaprezentować wam kolejną walkę, która według naszych źródeł odbędzie się na gali w Gliwicach, 1 grudnia – Marcin Wrzosek vs. Salahdine Parnasse.

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, trzecią walką dodaną do karty walk gliwickiego eventu, będzie starcie Marcina Wrzoska z Salahdinem Parnasse.

Jak informowaliśmy wcześniej, zawodnik Shark Top Team zdradził podczas obozu KSW, że szykuje się na grudniową galę. Natomiast Salahdine w czwartek, 11 października o godzinie 20:45 odbędzie trening w KSW Cross Fight Gym.

https://www.facebook.com/kswcrossfight/posts/880414282154976

Przypominamy, że na piątek jest planowana konferencja prasowa przed galą KSW 46: Khalidov vs. Narkun 2. Na konferencji mają być obecni główni bohaterowie, czyli: Tomasz Narkun, Mamed Khalidov, Mateusz Gamrot, Kleber Koike Erbst i jak podaje Federacja KSW: „bohaterowie jeszcze jednej nieogłoszonej walki KSW 46″.

Nie udało nam się niestety potwierdzić, w jakim limicie zostało zakontraktowane starcie. Wydaje się, że w dotychczasowym dla obu zawodników, czyli do 66 kilogramów. Istnieje jednak możliwość, że tym razem walka odbędzie się w kategorii lekkiej.

Marcin Wrzosek (13-4) ostatnią swoją walkę stoczył na gali KSW 41 w Katowicach, gdzie pokonał na punkty Romana Szymańskiego (10-4). Będzie to więc powrót po roku do czynnych startów. „The Polish Zombie” miał wystąpić na KSW 44 w Ergo Arenie, a jego przeciwnikiem miał być Kleber Koike Erbst (24-4-1), niestety Polaka wyeliminowała kontuzja, w związku z czym mistrzowski rewanż przeszedł mu koło nosa.

Salahdine Parnasse (11-0-1) w ostatniej swojej walce pokonał przez decyzję na gali KSW 43 we Wrocławiu byłego mistrza kategorii lekkiej – Artura Sowińskiego (18-10-2NC), a w swoim debiucie na tej samej gali, na której bił się jego przyszły rywal, wypunktował Łukasza Rajewskiego (8-3-1NC).

UPDATE: Organizacja KSW właśnie potwierdziła to zestawienie oficjalnie.