Marlon Moraes vs. Cory Sandhagen planowane jako walka wieczoru październikowej gali UFC

116
źródło: Combate

Według informacji, jaką podał portal Combate, amerykańska organizacja pracuje nad zestawieniem dwóch czołowych zawodników wago koguciej na galę zaplanowaną na 10 października. Starcie to miałoby być walką wieczoru tego wydarzenia.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Marlon Moraes (23-6-1) zajmuje obecnie pierwszą lokatę w rankingu kategorii do 135 funtów. Na UFC 238 stanął przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego, jednakże przegrał wówczas z Henrym Cejudo. Sześć miesięcy później, w grudniu, pokonał Jose Aldo przez niejednogłośną decyzję sędziów. „Magic” na czerwcowej gali w Kazachstanie miał zmierzyć się z Petrem Yanem, aczkolwiek event ten został anulowany ze względu na pandemię koronawirusa.

Z kolei Cory Sandhagen (12-2) jest zawodnikiem największej organizacji MMA na świecie od 2018 roku. Pod jej banderą stoczył sześć pojedynków, z których wygrał pięć, a przegrał jedną. Ostatni raz w oktagonie był widziany na gali z numerem 250, gdzie przegrał z Aljamainem Sterlingiem przez poddanie w pierwszej rundzie. Był to nieoficjalny eliminator do walki o pas mistrzowski. Amerykanin aktualnie plasuje się na szóstym miejscu we wspomnianym już wcześniej rankingu.

Póki co, nieznana jest jeszcze lokalizacja tego wydarzenia.

Zobacz także: Zabit Magomedsharipov chce walczyć o pas mistrzowski z Alexandrem Volkanovskim

Źródło: Combate