Są młodzi, zdolni i nie poddają się – taka postawa zasługuje na wielkie wyróżnienie. Sport, jakim jest MMA, nie należy do łatwych, tym bardziej doceniamy zawodników wybierających tę trudną drogę. Poznajcie zwycięzcę plebiscytu #NAJ2022 w kategorii ODKRYCIE ROKU oraz dwóch wyróżnionych.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po długich dyskusjach postanowiliśmy przyznać nagrodę w kategorii ODKRYCIE ROKU Sergiuszowi Zającowi (3-0). Trenujący na co dzień w Spartakusie Rzeszów zawodnik wagi półciężkiej pokazał się w 2022 r. znakomicie w zawodowych walkach MMA. Sergiusz zwyciężył we wszystkich stoczonych pojedynkach. Pokonał kolejno: Pawła Całkowskiego, Łukasza Kulpę i Wincentego Krawczyka. Walki toczył m.in. w organizacjach Babilon MMA oraz Carpathian Warriors.

Na szczególne wyróżnienia w tej kategorii zasłużyli, naszym zdaniem, także Kamil Gawryjołek (2-0 w 2022 r.) oraz Mateusz Olech (3-0 w 2022 r.). Kamil zwyciężył w ciągu ostatnich 12 miesięcy dwukrotnie – w organizacji Strife pokonał Damiana Olszewskiego, a w KSW – Marka Samociuka. Z kolei Mateusz zaczął ten rok od wygranej w SFC, a następnie trafił do FENu, gdzie ubił Michała Dąbkowskiego, a potem wypunktował Michała Piwowarskiego.

Zobacz także: PODDANIE ROKU – peruwiański krawat Henry’ego Fadipe [NAJ2022 Polska]

Materiał powstał we współpracy z partnerem