Będąc pod wrażeniem ostatnich angaży, działań organizacji Fight Exclusive Night postanowiliśmy zrobić lekką „ściągawkę” dla Pawła Jóźwiaka by jeszcze bardziej  wzmocnić drugą organizację w Polsce.  Być może niektóre ze starć zobaczymy, większość jest jednak życzeniowa.

1409052220PK-1

Paweł Kiełek vs. Emil Różewski

Właśnie ta walka zainspirowała mnie do ów tekstu. Kiełek, jeden z największych talentów w Europie kontra robiący ostatnio spore zamieszanie Emil Różewski. Obaj są po porażce, obaj są młodzi, zaliczani do największych talentów w Polsce, Mają podobne doświadczenie, mocny team. Wydaje się że walka ta byłaby większym hitem od poprzedniej walki Kiełka gdyż Różewski ma większa wartość marketingową i być może sportową.

1405418771szymanski

Roman Szymański vs. Marcin Bandel

Absolutna Bomba, #6 vs. #9 rankingu wg portalu MMARocks.pl to wystarczająca wizytówka dla tego starcia. Szymański po odprawieniu Kiełka musiałby wznieść się na wyżyny by pokonać Bandla i wbić się do ścisłego topu dywizji w Polsce. Marcin, który posiada imponujący parter po nieudanej przygodzie w UFC miałby od razu mocna przeprawę, jeśli wygrałby to starcie mógłby sporo udowodnić nie tylko fanom ale i sobie.

20081029035231_chmiel

Antoni Chmielewski vs. Oskar Piechota

Nie jest tajemnicą że Antoni „romansuje” z FEN-em. Jeśli podpisałby kontrakt z organizacja Pawła Jóźwiaka byłby to niewątpliwie jeden z większych transferów w historii FEN-u. Dodając do tego osobę Oskara Piechoty mamy dream match. Doświadczenie vs. młodość. Walka życia dla Oskara, szansa na powrót do KSW, angaż w UFC (?) dla Antka. Wiele do stracenia jednak niesamowicie dużo do wygrania.

20110306025943_albert_

Albert Odzimkowski vs. Paweł Żelazowski

Walka którą prawdopodobnie zobaczymy najszybciej. Obaj są po imponujących wygranych na tej samej gali, obaj nokautowali swoich rywali. Fajerwerki gwarantowane, gdyż żaden z panów nie zwykł kończyć walk decyzją a to kibice wręcz uwielbiają. Dodając do tego łokcie i klatkę.. miód malina!

1337553939krol.jpg

Marcin Zontek vs. Michał Fijałka

Mocarna bójka! Obaj ze świetna stójką, obaj ostatnie pasma zwycięstw przypłacili porażkami. „Sztanga” zdołał się podnieść po świetnej walce na Xcage 8 w Toruniu, Zontek po porażce w Rosji nie walczył. Każdy jednak chciałby zobaczyć obu panów naprzeciw siebie. Zontek swój powrót może zaliczyć do udanych, Fijałka przeżywa chyba najlepszy okres w karierze. Jestem święcie przekonany ze walka ta zasługiwałaby aby na szali był pas mistrzowski organizacji FEN.

1374164834Browarski

Maciej Browarski vs. Marcin Prachnio

Browarski to niezwykle mocny i solidny półciężki w Polsce, wygrał z Sakara, przegrał z Zontkiem – świetna wizytówka. Z drugiej strony święcący tryumfy po całej Europie Prachnio. Dla Marcina byłoby to niezwykle trudne wyzwanie, zawodnicy z jakimi się mierzył Polski karateka wydaja się prezentować słabszy poziom od „Sowy”. Z pewnością byłby to mocny i twardy bój, obaj panowie przyzwyczaili nas do tego.

Grafika: Margraf – Marek Romanowski