Faworyt bukmacherów i faworyt naszego typowania – Mateusz Rębecki – wejdzie dziś do oktagonu UFC, a tam zmierzy się z mocnym zapaśnikiem – Likiem Radzhabovem. 

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: 3x zakład bez ryzyka na start!

Grzegorz: Mateusz Rębecki, w drugim występie dla największej organizacji MMA na świecie, podejmie Loika Radzhabova. Rywal Polaka to przede wszystkim sprawny zapaśnik, który nieszczególnie bryluje w płaszczyźnie stójkowej. Swoją grą na nogach stara się głównie utorować sobie drogę do sprowadzenia, zepchnięcia rywala na siatkę, bądź po prostu klinczu. Radzhabov nie jest zbyt techniczny w swoich poczynaniach stójkowych, do tego bardzo często przestrzeliwuje obszernymi ciosami daleko poza celem. Gdy jednak sprowadzi swojego rywala, nie dysponuje instynktem finishera – nie dąży bowiem do skończenia walki, zadowalając się kontrolą i dominującą pozycją na macie. Rębecki musi jednak być czujny, gdyż te (często nieprzygotowane) obszerne ciosy rywala niekiedy były w stanie posyłać przeciwników na deski, bądź sprawiać, że byli mocno wstrząśnięci.

Loik to także bardzo silny fizycznie zawodnik, który nie zniechęca się po nieudanej próbie sprowadzenia. Jeśli przeciwnik wstanie, Radzhabov zwykle trzyma uchwyt. dążąc do ponownego obalenia. Dzisiejszego rywala Polaka śmiało można określić typem tzw. „umęczacza”, który swoim stylem stara się wyssać całą energię ze swoich oponentów.

Mateusz Rębecki to przekrojowy zawodnik, którego koronną płaszczyzną od zawsze był parter, jednak od dłuższego czasu, szczecinianin większość pojedynków rozstrzyga w stójce, co uważam – będzie miało kluczowe znaczenie w tej konkretnie konfrontacji. Polak lubi wywierać presję, mieszając płaszczyzny uderzeń, nacierając na swoich przeciwników i nie dając im ani centymetra przestrzeni w klatce. Rębecki nierzadko miesza również płaszczyzny, sprowadzając rywali do parteru, bądź zadowalając się kontrolą w klinczu, kiedy ma problemy w stójce, bądź jego pasek z kondycją zostanie wydrenowany. W swoim debiucie dla UFC, pod kątem cardio, zdecydowanie nie zachwycił, choć pokazał, że nawet na zmęczeniu jest niebezpieczny dla swoich przeciwników i jest w stanie realizować odpowiedni plan na pojedynek. Nadmierne zmęczenie mogło także wynikać z faktu podpalenia się i chęci jak najszybszego skończenia pojedynku, aby udanie przywitać się z amerykańską promocją. Wierzę, że w tym pojedynku, polski zawodnik bardziej rozsądnie podejdzie do rozłożenia sił.

Podsumowując, uważam, że Radzhabov bardzo szybko poszuka sprowadzenia. Nie wykluczam, że będzie w stanie je znaleźć – natomiast Polak bardzo sprawnie wstaje z niedogodnych, parterowych pozycji. Kontrola Radzhabova również do elitarnych nie należy, a obrona zapaśnicza Rębeckiego stoi na wysokim poziomie – co będzie dużym atutem działającym na korzyść Mateusza. Polak wybroni większość prób zapaśniczych, a jeśli zostanie obalony – wstanie, utrzymując walkę w stójce, gdzie będzie zawodnikiem bardziej efektywnym. Uważam, że praca stójkowa, mieszanie płaszczyzn uderzeń oraz ciągłe wywieranie presji przekona sędziów punktowych, aby to Polakowi zapisać zwycięstwo na kartach punktowych. Mój typ: Mateusz Rębecki przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Rębecki: 1.67
Radzhabov: 2.20

Jeśli chcesz obstawić pojedynki zbliżającej się gali UFC Jacksonville lub innych wydarzeń MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.