Matt Mitrione vs. Sergei Kharitonov 2 walką wieczoru na gali Bellatora w Bridgeport

74
źródło: Twitter

Bellator od pewnego czasu niezwykle mocno stawia na wzmacnianie wagi ciężkiej. Organizacja ogłosiła, że w walce wieczoru na gali w stanie Conecticutt wystąpia Matt Mitrione (13-6) oraz Sergei Kharitonov (29-7).

Dla obu panów będzie to rewanż, pojedynek który odbył się na gali Bellator 215. Wtedy po nieprzepisowym kopnięciu Amerykanina „Paratrooper” nie był w stanie kontynuować potyczki i walkę uznano za nieodbytą.

Matt Mitrione był uczestnikiem programu The Ultimate Fighter 10, gdzie odpadł na etapie ćwierćfinałów. Mimo tego faktu trafił do UFC będąc zawodnikiem amerykańskiej organizacji przez 7 lat. Po rozstaniu z Ultimate Fighting Championship trafił do Bellatora. Na gali z numerem 194 dokonał największej rzeczy w swojej sportowej kariery pokonując legendarnego Fedora Emelianenko (38-6).

Rosjanin jest prawdziwym weteranem w sportach walkach. Oprócz kariery w MMA od lat jest również zawodnikiem kickboxingu. W mieszanych sztukach walki występował w wielu dużych organizacjach takich jak: Pride, M-1 Global, Strikeforce. Aktualnie posiada passę 5 wygranych z rzędu.

Gala Bellatora na której wystąpią obaj panowie odbędzie się 24 sierpnia w Bridgeport.

źródło: Twitter