Conor McGregor znowu ma kłopoty z prawem?

(Foto: The Late Late Show / YouTube)

Mimo niedawnego ogłoszenia sportowej emerytury – Conor McGregor (21-4) nie daje o sobie zapomnieć. Obecnie, będący zdecydowanie najjaśniej świecącą gwiazdą MMA, Irlanczyk zajął miejsce na pierwszych stronach gazet doniesieniami o rzekomym pobiciu w barze.

Conor McGregor po raz ostatni widziany był w oktagonie podczas hitowej gali UFC 229, kiedy to w walce wieczoru o pas mistrzowski kategorii lekkiej, odklepał w czwartej rundzie naciskówkę na szczękę założoną przez Khabiba Nurmagomedova. Zaraz po walce, mistrz wagi lekkiej wszczął awanturę, w związku z którątakże Irlandczyk otrzymał karę półrocznego zawieszenia oraz grzywny.

W tym czasie jednak nie próżnował medialnie, niedawno rozpoczął ostrą wymianę tweetów ze swoim ostatnim rywalem z Dagestanu, a jeszcze wcześniej podwędził telefon jednego ze swoich fanów, w następstwie czego trafił do więzienia w Miami.

Obecnie nadal w mediach jest głośno o Notoriousie, tym razem za sprawą doniesień, wedle których wdał się w bójkę barową w Irlandii. Do zdarzenia miało dojść w pubie Marble Arch, na przedmieściach Dublina. Jeden ze znajdujących się tam klientów, podczas wizyty McGregora, rzekomo naśmiewał się z ostatniej przegranej irlandzkiego zawodnika, wypowiadając słowa: „Rosjanin cię pobił.”, które podobno mocno rozsierdziły Conora, na co rzekomo zareagował agresją i uderzył wypowiadającego je człowieka.

Na miejsce została wezwana policja, która nie zidentyfikowała jeszcze danych sprawcy, ale potwierdziła, że we wspomnianym pubie faktycznie do takiej sytuacji doszło w dniu 6 kwietnia.

Jak poinformowano, nikt nie został aresztowany, a sprawa cały czas pozostaje w toku.

Jeśli doniesienia o udziale Irlandczyka w tym zdarzeniu się potwierdzą – nie będą to pierwsze kłopoty prawne Conora McGregora. Rok temu trafił już przed wymiar sprawiedliwości, gdy rzucił wózkiem w autobus, w którym znajdowali się zawodnicy z czerwonego narożnika, mający walczyć na gali UFC 223. Dodatkowo, za byłym podwójnym mistrzem UFC w kategorii piórkowej i lekkiej, ciągnie się sprawa oskarżenia o gwałt oraz niedawny występek ze zniszczonym telefonem jednego z fanów.

autor: Grzegorz Nielubiak

źródło: IrishMirror.ie