Michael Chiesa z pewnością należy do najbardziej lubianych przez fanów zawodników w Ultimate Fighting Championship. W rozmowie z dziennikarzami podczas gali UFC on ESPN 5 wyjawił kilka informacji na temat swojej przyszłości w UFC.

Amerykanin ujawnił, że obecnie pracują nad nowym kontraktem z organizacją. Jednym z warunków postawionym przez jego obóz jest to, aby jego najbliższy rywal był wysoko notowany w rankingu.

Zamierzamy podpisać nowy kontrakt, który sprawia, że jestem bardzo podekscytowany. Częścią tej umowy jest pojedynek z zawodnikiem, który jest wysoko umiejscowionym w rankingu organizacji. W tej sprawie będę nieugięty.  Kiedy opuszczałem wagę lekką zajmowałem 10 lub 11 pozycję. Myślę że zasługuje, pojedynek z kimś takim i wiem, że UFC mi to zapewni.

powiedział Michael Chiesa.

„Maverick” jest zwycięzcą 15 edycji programu The Ultimate Fighter, gdzie w finale poddał Al Laquintę (14-5-1). Przez lata dał się poznać jako niezwykle ceniony zawodnik na światowej scenie mieszanych sztuk walki. Na UFC 232 zadebiutował w dywizji półśredniej pokonując weterana Carlosa Condita (30-13). W ostatnim występie wypunktował doświadczonego Diego Sancheza (29-12). Wyjawił on, że idealnym dla niego terminem na powrót do oktagonu jest grudzień tego roku.

Zdecydowanie chciałbym zawalczyć w grudniu, który idealnie mi pasuje. Chce sobie zrobić chwilę przerwy, ponieważ włożyłem dużo pracy w tegoroczne przygotowania i muszę odpocząć.

podsumował.

źródło: bjpenn.com