Wygląda na to, że aktualny czempion dywizji lekkiej UFC ma już poukładane w głowie, z kim chciałby zmierzyć się w najbliższych miesiącach. Islam Makhachev wskazał konkretne nazwiska.

Islam Makhachev (25-1) obecnie może pochwalić się imponującą serią aż 13 zwycięstw. Po raz ostatni zameldował się w oktagonie w październiku, kiedy to ekspresowo znokautował mistrza niższej dywizji – Alexandra Volkanovskiego (26-3).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Od tego momentu rozpoczęły się spekulacje związane z kolejnymi przeciwnikami dla Dagestańczyka. Wygląda jednak na to, iż on sam ma plan, jak to wszystko poukładać. Najpierw chciałby zawalczyć z posiadaczem pasa BMF Justinem Gaethje (25-4), a następnie ze zwycięzcą z pary Charles Oliveira (34-9) – Arman Tsarukyan (21-3).

„8 czerwca kontra Gaethje, listopad kontra Oliveira/Arman, a w lutym 2025 kontra ktokolwiek.”

Zobacz także: Eliminator – Oliveira zmierzy się z Tsarukyanem na UFC 300!

Dla Polaków istotną kwestią jest zapewne, gdzie w tej układance znajdzie się miejsce dla Mateusza Gamrota (23-2)? Początkiem marca reprezentant Czerwonego Smoka i American Top Team stanie w szranki z Rafaelem dos Anjosem (32-15). Na tym samym wydarzeniu dojdzie także do rywalizacji pomiędzy Dustinem Poirierem (29-8) oraz Benoitem Saint-Denisem (13-1) i wcale niewykluczone, że to wygrany z tej pary wyprzedzi jeszcze naszego krajana w drodze po pas…

Źródło: X/Islam Makhachev, fot. Chris Unger/Zuffa LLC