Już 13 kwietnia, podczas UFC 300 do klatki powróci były mistrz Charles Oliveira. Brazylijczyk stanie w szranki z Armanem Tsarukyanem. Zwycięzca następnie przystąpi do walki z mistrzem, Islamem Makhachevem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wielkimi krokami zbliża się 300. jubileusz największej organizacji MMA na świecie. Z tego względu przedstawiciele robią wszystko, co w ich mocy, by dostarczyć kibicom jak najbardziej ciekawej rozpiski. Do tej właśnie został dopisany eliminator do pasa wagi lekkiej! Charles Oliveira (34-9) zmierzy się w ramach niego z Armanem Tsarukyanem (21-3).

Oliveira po raz ostatni w oktagonie widziany był w czerwcu minionego roku. Stanął wtedy w szranki z Beneilem Dariushem (22-6-1) i w pełni kontrolując przebieg pojedynku, rozbił go już w inauguracyjnej odsłonie. Następnie zestawiony był jeszcze jego rewanż z Islamem Makhachevem (25-1), jednakże „Do Bronx” wypadł z powodu kontuzji.

Zobacz także: Alvarez vs. Klein w planach na marcowe UFC

Tsarukyan natomiast aktualnie może pochwalić się serią trzech zwycięstw. Wygrywał kolejno z Damirem Ismagulovem (24-3), Joaquimem Silvą (13-4), a także już wcześniej wspominanym Dariushem. Ostatnim fighterem, który zdołał go pokonać jest nasz rodak Mateusz Gamrot (23-2). Doszło do tego w czerwcu 2022, kiedy to Polak odniósł jednogłośny triumf na kartach sędziowskich.

Źródło: Instagram/Dana White, fot. Grafika: InTheCagePL | Chris Unger/Zuffa LLC, Ralston Miller/Zuffa LLC