Jak to mówi Maciej Kawulski: „jeśli chcesz zostać legendą, musisz pokonać legendę”. Najwyraźniej taki właśnie plan ma Paweł Pawlak.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Świeżo upieczony mistrz wagi średniej KSW, Paweł Pawlak (22-4-1), który zgarnął pas kończąc przed czasem Tomasza Romanowskiego (18-9, 1NC) na gali Colosseum 2, ma ochotę skrzyżować rękawice z innym Berserkerem. Tuż po zdobyciu mistrzowskiego tytułu, „Plastinho” zdradził w rozmowie z mediami, że jego marzeniem jest walka z legendą KSW – Mamedem Khalidovem, natomiast nie ukrywał też, że nie pogardzi starciem z inną legendą okrągłej klatki, czyli Michałem Materlą.

Jak pomyślał, tak zrobił. W nieco ponad 3 tygodnie po pamiętnej gali na Stadionie Narodowym, Pawlak zaprosił Materlę „do tańca”, proponując od razu miejsce i czas starcia. Warto zaznaczyć, że zrobił to w swoim stylu – z szacunkiem i estymą, na jaką zasługuje „Bijące Serce KSW”.

„Co wy na to? Chcielibyście zobaczyć taką walkę?? Ja szczerze, chciałbym zobaczyć taką walkę w środku octagonu KSW. Michał Materla, słyszałem, że bardzo chciałbyś tej walki ja również!!! Jesteś dla mnie legenda tego sportu wychowałem się na twoich walkach, twoich wojnach z Jay Silva i z innymi zawodnikami byłby to dla mnie wielki zaszczyt zmierzenia się z tobą w mojej pierwszej obronie pasa zróbmy to Martin Lewandowski, Maciej Kawulski, Wojsław Rysiewski, KSW!
Koniec roku, Arena Gliwice 5 rund po 5 minut, let’s go!!!!”

napisał mistrz na swoim facebookowym koncie.

Zobacz także: „Nie zawiodę z Mołdawią, jak nasi grajkowie” – Kaczmarczyk przed starciem z Tarchilą

Czy do takiej walki może w ogóle dojść? Pawlak zdobył pas zwakowany przez Roberto Soldica i teoretycznie powinnien bronić go w boju z zawodnikiem z czołówki rankingu wagi średniej. „Cipao”, po ostatnim zwycięstwie nad Radkiem Paczuskim, zajmuje tam piątą lokatę. Wyżej od Materli znajduje się natomiast dwóch jego byłych rywali, których zdążył już pokonać – Tom Breese i oczywiście „Tommy” Romanowski. Do rankingu wskoczył – mimo przegranej na Colosseum 2 – Scott Askham. Pierwszym pretendentem zaś pozostaje Mamed Khalidov, który jednak nie rwie się do walk mistrzowskich. Jak tę łamigłówkę rozwiąże KSW?

Kto następny dla Pawlaka?
×

źródło: Facebook/Paweł Pawlak