„Sweet Dreams” postanowił wypowiedzieć się na temat mocy uderzenia Alexa Pereiry. W jego opinii zawodnicy z kategorii do 205 funtów będą w stanie lepiej znosić ciosy „Poatana”. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Nie jest tajemnicą, że jednym z największych atutów Alexa Pereiry (7-2) jest jego nokautujące uderzenie. Brazylijczyk 6 z 7 dotychczasowych zwycięstw odniósł przez nokaut. Wielu fanów, jak i ekspertów twierdzi, że „Poatan” będzie stanowił równie duże niebezpieczeństwo w kategorii półciężkiej. Innego zdania jest Jamahal Hill (12-1-1), o czym dał znać w następujący sposób.

Jego siła nie będzie tak znacząca, jak w dywizji średniej. W kategorii średniej za każdym razem, gdy trafiał, oni naprawdę to odczuwali. Nie mogli przejść obok tych uderzeń obojętnie. Z powodu siły, jaką dysponował w dywizji średniej, ciężej było go skontrować. Nie sądzę, że tak samo będzie w dywizji do 205 funtów. Będzie musiał stać się taktykiem.

Amerykanin zdobył tytuł mistrzowski w pojedynku z Gloverem Teixeirą (33-9). Przy okazji jest pierwszym w historii mistrzem, który dostał się do UFC przez program Dana White’s Contender Series. W najlepszej organizacji MMA na świecie rywalizuje od 2020 r.

Zobacz także: Spory problem Błachowicza przed walką z Pereirą

Autor: Dawid Ważny

Źródło: YT/MiddleEasy