Już siódmego maja ziści się to, czego każdy się spodziewał. Jak bowiem informuje Brett Okamoto z ESPN, Glover Teixeira przystąpi wówczas do pierwszej obrony pasa naprzeciw Jiri’ego Prochazki. Dojdzie do tego na UFC 274, które ma rozegrać się w Brazylii!

Glover Texieira (33-7) po raz ostatni widziany był w klatce, w październiku 2021. Podczas gali z numerem 267 stanął w szranki z naszym krajanem, Janem Błachowiczem (28-9) i w pełni kontrolując przebieg pojedynku, ostatecznie poddał go przed końcem drugiej odsłony. Triumfem tym wydłużył swoją serię zwycięstw do sześciu, i co ważniejsze – zasiadł na tronie kategorii do 93 kilogramów. Według Bretta Okamoto, pierwsza obrona już w maju.

„Brazylijski mistrz ma przed sobą kolejne zadanie. Glover Teixeira vs. Jiri Prochazka rozegra się 7 maja na UFC 274. Trudna pierwsza obrona, ale jego cała droga do takich należała.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Jiri Prochazka (28-3-1) natomiast jak dotąd w klatce UFC wystąpił zaledwie dwukrotnie. Jego debiut miał miejsce w lipcu 2020, kiedy mierząc się z byłym pretendentem do pasa – Volkanem Oezdemirem (17-6) – bardzo efektownie znokautował go w drugiej odsłonie. Następnie skrzyżował rękawice jeszcze z Dominickiem Reyesem (12-3), i tym razem widowiskowo posyłając oponenta na matę.

Źródło: Twitter/Brett Okamoto