Mistrzyni Bellatora Julia Budd chętna na pojedynek z Gabi Garcią

97
źródło: jiujitsutimes.com

Niezaprzeczalnie Gabi Garcia (6-0) jest jedną z najbardziej oryginalnych zawodniczek w świecie mieszanych sztuk walki. Niestety z uwagi na kategorię w jakiej toczy ona swoje potyczki to promotorzy mają problem znaleźć jej odpowiednią przeciwniczkę. Na Twitterze pojawił się pomysł zestawienia Brazylijki z obecną mistrzynią Bellatora w wadze piórkowej Julią Budd (12-2).

Gabi Garcia jest czarnym pasem BJJ oraz wielokrotną mistrzynią świata w tej dyscyplinie. W 2015 roku zdecydowała się na rozpoczęcie przygody w MMA. Zadebiutowała na RIZIN- Ina No Mai gdzie pokonała Seini Draughn (0-2). W ostatniej walce na RIZIN 14 wygrała przez poddanie z Barbarą Nepomuceno (0-1).

” The Jewel” przed rozpoczęciem kariery w mieszanych sztukach walki była zawodniczką Kickboxingu. Od 2015 roku jest związana z organizacją  Bellator. Na gali z numerem 174 została pierwszą mistrzynią w dywizji piórkowej. Swoje trofeum obroniła dwukrotnie, kolejno z Arlene Blencowe (11-7) oraz Talitą Nogueirą (7-1).

Pomysł tego starcia pojawił się na profilu TeepToTheJunk, który bardzo spodobał się Kanadyjce, o czym poinformowała fanów na Twitterze.

Niezaprzeczalnie byłoby to naprawdę świetne zestawienie. Biorąc pod uwagę ostatnią współpracę pomiędzy Bellatorem a RIZIN pomysł takiego starcia wydaje się być możliwy.

źródło: bjpenn.com