Endeavor, do tej pory współwłaściciel marki UFC, zdecydował się na wykupienie sto procent udziałów w organizacji UFC za sumę 1,7 mld dolarów. Do zarządu firmy w momencie finalizowania umowy o wykupieniu UFC dołączył Elon Musk.

Niedawno pojawiły się informacje o tym, że firma Endeavor złożyła w Komisji Papierów Wartościowych dokumenty dotyczące pierwszej oferty publicznej.

Jak podaje The New York Post, Ari Emanuel, szef Endeavor, chciał przed wejściem na giełdę wykupić udziały w UFC, które nie należały do niego. Wcześniej firma posiadała 50,1 procent udziałów w organizacji, pozostałe 49,9 procent akcji były w posiadaniu takich podmiotów jak: Silver Lake i KKR.

Uzyskanie stu procent udziałów w UFC ma być dla Endeavor ważnym krokiem przed wejściem na giełdę, który spowoduje, że akcje firmy znacznie zyskają na wartości. Jak podaje The New York Post, UFC odpowiadało za 80 procent całkowitego zysku Endeavor w 2020 roku, a jeszcze przed pandemią firma odpowiadała za 50 procent rocznych zarobków. UFC jest więc dla właścicieli kluczowym źródłem dochodów.

W momencie finalizowania umowy o wykupieniu UFC, do rady nadzorczej Endeavor dołączył jeden z najbogatszych ludzi na świecie Elon Musk.

Rzecznik prasowy UFC odmówił komentarza w sprawie uzgodnionej transakcji.

Zobacz także: Jon Jones o negocjacjach finansowych z UFC: „To byłaby zdecydowanie zbyt niska kwota za taką walkę”

źródło: mmabiznes.pl, Twitter