MMA w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych sportów na całym świecie

źródło: Diginights

MMA staje się coraz popularniejszym sportem. Z roku na rok dyscyplina zyskuje nowych fanów nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. MMA mocno się rozwija i podbija serca kolejnych osób. Czy tendencja wzrostowa jest stała? Jak to wygląda w liczbach?

Agencja badawcza Nielsen Sports, przy okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018,  przygotowała raport dotyczący największych i najbardziej popularnych dyscyplin sportowych na naszym globie. Wśród tych sportów nie mogło i nie zabrakło również MMA.

Wedle informacji podanych przez agencję, badanie objęło Polskę oraz 17 innych krajów (USA, Anglię, Kanadę, Chiny, Francję, Niemcy, Indie, Włochy, Japonię, Malezję, Rosję, Singapur, Koreę Południową, Hiszpanię i Zjednoczone Emiraty Arabskiej). Na wykresie zamieszczonym poniżej uwzględniono jedenaście kluczowych dyscyplin sportowych.

Największą popularnością na przestrzeni lat 2013 -2017 z wynikiem przekraczającym 40% zainteresowania w społeczeństwie cieszy się oczywiście piłka nożna. Co jednak ważne, na miejscu ósmym w badaniu znalazło się MMA z blisko 20% zainteresowaniem społecznym. Najwięcej osób wyraziło swoje zainteresowanie mieszanymi sztukami walk w 2015 roku. Od tego czasu MMA jako swój ulubiony lub jeden z ulubionych sportów wskazuje nieco mniej fanów, ale liczba oscyluje nadal wokół 20% badanych.

źródło: nielsen.com

Gdy natomiast weźmiemy pod uwagę popularności danego sportu z podziałem na płeć osób badanych, okazuje się, że wśród mężczyzn wynik mieszanych sztuk walki zbliża się do 30%, a wśród pań wynosi już blisko 15%.

źródło: nielsen.com

 

źródło: nielsen.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiocić chce rewanżu z Cormierem
Następny artykułBabilon MMA 5: Poznaliśmy rywala Szymona Kołeckiego – jest młody i niepokonany
Zakochana w MMA od chwili, gdy na gali KSW 13 w 2010 r. zobaczyła Krzyśka Kułaka wjeżdżającego do Spodka wozem opancerzonym, tuż przed walką z Vitorem Nobregą. Zaskakująco szybko połapała się, że KSW to nie nazwa sportu. Każda gala MMA to dla niej święto. Podczas pojedynków swoich ulubieńców zdziera gardło na doping, a w przerwach krytycznym okiem przygląda się organizacji gali i strojom publiczności (jak każda „baba”). W zawodnikach ceni nie tylko umiejętności, ale też pierwiastek szaleństwa. Uwielbia Conora McGregora, Mirko Cro Copa oraz Daniela Omielańczuka i Janka Błachowicza. Nie wyobraża sobie MMA bez komentarzy Jurasa i jest przeszczęśliwa od czasu, gdy gale UFC emitowane są na antenie Polsatu Sport.