Kacper Formela wypełnił kontrakt z organizacją FEN i poszukuje nowych wyzwań. Rozpędzony serią 8 zwycięstw z rzędu ma bardzo dobre warunki negocjacyjne. To jednak może nie być wystarczające, aby przekonać do siebie UFC.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

PFL, UFC, KSW i FEN – to są potencjalni pracodawcy Kacpra Formeli (17-4), który zamierza wysłuchać każdej ze stron i wynegocjować najlepszą dla siebie ofertę. Zawodnik nie ukrywa, że jego oczy skierowane są za ocean i właśnie to jest jego cel, jednak dojdzie do spotkania z szefami KSW po najbliższej gali w Radomiu. W gościnnym udziale w programie MMA Studio nie zabrakło komentarza dotyczącego jego relacji z Martinem Lewandowskim:

Gdzieś w moim sercu jest daleko to KSW, ale też z chęcią wysłucham co za propozycję mi przedstawią, bo jeśli nie ma dobrej propozycji z UFC, w ogóle jej nie ma na razie, tak trzeba to stwierdzić, gdzieś tam rozmowy były o Contenderze, ale to zanikło, to trzeba wysłuchać wszystkie federacje, które chciałby ewentualnie mnie zakontraktować i wybrać tą najlepszą ofertę dla mojej kariery i rodziny. Nie widzę, dlaczego bym nie miał wysłuchać KSW, bo może zaoferują coś, co mnie przekona.

wyjaśnił.

Kacper zdaje się być mocno przekonany do wyjazdu za ocean, niekoniecznie od razu do UFC.

Rozważam drugą siłę w Stanach, czyli PFL i na pewno to nie będzie rynek europejski, tylko jak już podpiszę z PFL kontrakt, to już rozmawiamy o turnieju.

stwierdził.

Zobacz także: XTB KSW 90 w Warszawie! Wrzosek w walce wieczoru

Zapytany przez jednego z użytkowników platformy X podczas trwania rozmowy o to, czy wyjaśni Martina Lewandowskiego, wypowiedział się krótko, ale stanowczo.

Wyjaśniać nie będę no, ale nie ukrywam, że wolałbym z Kawulem, niż z Lewandowskim, to może byłoby moje wyjaśnienie.

odpowiedział.

Wciąż młody, bo 27-letni Kacper Formela ma przed sobą wiele lat kariery, a już teraz jest on w gronie najbardziej doświadczonych polskich zawodników kategorii piórkowej z bilansem aż 21 walk zawodowych. Jego przyszłość powinniśmy poznać już w najbliższych tygodniach.

autor: Kuba Kazuła

Źródło: YouTube/ekogwarancjaSPORTS – program MMA Studio | fot. instagram / Kacper Formela