Nate Diaz chce walki z Masvidalem o samozwańczy tytuł „największego sukinsyna” w dywizji

61

Regularne pasy mistrzowskie UFC to za mało dla Nate’a Diaza. Stocktończyk lubi robić wszystko po swojemu, więc nie tylko wymyślił sobie tytuł, który dumnie dzierży, ale również namaścił pretendenta, z którym mógłby go broić w następnym starciu.

Nate Diaz powrócił dziś w nocy do klatki UFC po trzyletniej przerwie. Ostatni raz widziany był w oktagonie w 2016 r., gdy przegrywał rewanżowe starcie z Conorem McGregorem. Wielu fanów przestało już wierzyć w to,że Nate kiedykolwiek założy jeszcze rękawice UFC.

Po dominującej wygranej podczas UFC 241 nad Anthony’m Pettisem, młodszy z braci Diaz stwierdził, że wraca na dobre i w trakcie wywiadów po po walce zadeklarował, z kim chciałby zmierzyć się w najbliższej przyszłości. Dodał również, że nie interesują go walki o regularne pasy, bo zależy mu na obronie niekonwencjonalnego tytułu BMF ( z j. ang.: the baddest motherfuc*er), czyli „największego sukinsyna”, który sam sobie przyznał.

Tego pasa chcę bronić przeciwko… Jorge Masvidal miał świetną ostatnią walkę. Naprawdę świetną. Szacun dla niego. W tej grze nie ma już prawdziwych gangsterów. Nie został już nikt, poza mną i nim. (…)
A więc wiem, że jest on jest gangsterem, ale nie ze Wschodnego Wybrzeża.

zadeklarował Diaz.

To jest jedno wielkie przedstawienie.

dodał następnie w czasie konferencji prasowej.

Przestańcie udawać, że to profesjonalny sport. Mam brać cokolwiek, co zdecydują się mi dać? Nie, zrobimy po mojemu. Mówię o tytule BMF. Musicie mi zrobić taki pas, tak szybko ja to możliwe.

Diaz wyjaśnił również, dlaczego to właśnie Masvidala uważa za najlepszego kandydata do walki:

Trzeba umieć rozpoznać, kto jest najlepszy w tej grze i to nie jest ten, kogo oni pompują. To ktoś inny. To ktoś, kto wygrywa od lat i ciągle jest na szczycie. Kto jest prawdziwym sukinsynem w dywizji do 77 kg? Próbują budować tego gościa (Askrena), a Masvidal przychodzi i odprawia go. Jest tu od kiedy zaczynałem, w 2004 r. I to jest właśnie najlepszy przeciwnik dla mnie.

powiedział.

Nate dodał, że jeśli wszystko ułoży się po jego myśli, to byłby gotów wejść do klatki ponownie nawet za miesiąc.

źródło: YouTube/BT Sport, MMAfighting