W walce wieczoru UFC 244 Jorge Masvidal pokonał Nate’a Diaza i zdobył symboliczny pas BMF. Nie obyło się bez kontrowersji, bo wielu zawodników i komentatorów zastanawiało się nad zasadnością przerwania lekarskiego po trzeciej rundzie. 

Zobacz także: Jorge Masvidal z pasem BMF, lekarz nie dopuszcza Diaza do czwartej rundy [WIDEO]

Zapytany podczas konferencji prasowej o to, czy rozważa opcję rewanżu z Masvidalem (który już wyraził taką chęć), Nate Diaz odpowiedział:

No wiesz, jeśli uważasz siebie za BMF, to po takim przerwaniu walki jest to oczywiste. Dokładnie tak było z Conorem, po tym jak go rozjechałem… Więc tak powinno to wyglądać. Taki mam plan na następny ruch. Bardzo chciałbym zrobić to znowu. To właściwie jedyna rzecz, którą chcę zrobić.

Już wiem, jak walczy. Rozpracowałem go. I mam nadzieję, że dojedzie do rewanżu. W końcu to ja jestem odpowiedzialny za to całe szaleństwo, które tu się zadziało. Sprowadziłem do MSG samego prezydenta USA! Wiadomo! (śmiech) A nie widziałem, żeby chodził na walki o pas itd. Mam nadzieję, że się dogadamy, że będą z tego dobre pieniądze, a Jorge nie zechce znowu walczyć z numerem 27 czy coś. Chcę wrócić, chcę rewanżu, chcę zrobić wszystko na 100 procent i zrobić to porządnie.

Tymczasem Dana White nie widzi żadnej kontrowersji w przerwaniu walki wieczoru i jednocześnie nie dostrzega sensu w zestawieniu natychmiastowego rewanżu.

Kompletnie mnie to teraz nie interesuje.

powiedział White, zapytany o możliwość zorganizowania rewanżu Masvidal vs. Diaz.

Pytano mnie już o to kilka razy tego wieczoru. „Co by było, gdyby Diaz faktycznie ruszył od czwartej rundy… itp.”, ale nie ruszył, walka została przerwana z powodu rozcięć, a Masvidal wyglądał naprawdę bardzo dominująco dziś.

podsumował.

Oczywiście White nie wyklucza, że obaj zawodnicy spotkają się ponownie w przyszłości, natomiast obecnie temat rewanżu jest dla niego mało ważny, choćby dlatego, że Diaza czeka operacja plastyczna i rekonwalescencja.

Zobacz także: Dana White o walce wieczoru UFC 244: Tak, sądzę, że powinni byli to przerwać

źródło: YouTube/UFC