Nie da się ukryć, że Aljamain Sterling nie należy do najbardziej lubianych zawodników. Niektórzy mają swoją teorię w tej kwestii.

Chael Sonnen stanął po stronie niedocenianego czempiona wagi koguciej:

„Aljamain [Sterling] chciałby być doceniony za niektóre rzeczy i ma do tego prawo. Nigdy nie widziałem bardziej lekceważonego mistrza. Zwariowaliście tamtej nocy, gdy Aljo zdobył pas przez dyskwalifikację. Eksperci też mieli w tym swój udział.

powiedział.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Były zawodnik, a obecnie ochoczy ekspert od MMA stwierdził, że UFC chciało się pozbyć panującego mistrza:

Możemy sprowadzić najlepszego i najbardziej utytułowanego sportowca w historii… jeśli to zrobimy, przywrócimy Cejudo, pozbędziemy się Aljo, świat zostanie naprawiony. Aljo nie przeczytał skryptu. Zamiast to docenić, zdecydowaliśmy się go gnębić i ranić jego mistrzowskie uczucia.

wyjaśnił.

Zobacz również: Aljamain Sterling reaguje na potencjalne zestawienie Cejudo z Dvalishvilim

Okoliczności, w których Aljamain Sterling (23-3) zdobył tytuł niewątpliwie predysponowały go do negatywnego odbioru. Natomiast na ten moment po pokonaniu Petra Yana (16-5), TJa Dillashawa (17-5) i Henry’ego Cejudo (16-3), nie zapowiada się, żeby był na horyzoncie śmiałek zdolny zdetronizować „Funk Mastera”. W czubie dywizji znajduje się Merab Dvalishvili (16-4), któremu daleko do odłożenia przyjacielskich sentymentów na bok i stanięcia przed szansą zdobycia pasa.

źródło: bjpenn.com