Conor McGregor oraz Khabib Nurmagomedov – chyba wszyscy doskonale pamiętają ich rywalizację, która bezapelacyjnie była jedną z najgorętszych w historii. Zawodnicy toczyli bój na różnych płaszczyznach, w internecie, mediach, zakulisowo, aż ostatecznie spotkali się w klatce.

Ich pojedynek miał miejsce w październiku 2018 roku, podczas gali UFC 229. Wówczas to Dagestańczyk pokazał się z lepszej strony, poddając oponenta w czwartej rundzie. Teraz już wiadomo, iż nie dojdzie do drugiej odsłony. Gdy emerytura Khabiba Nurmagomedova (29-0) nareszcie oficjalnie stała się faktem, o komentarz pokusił się nie kto inny, jak irlandzki „Notorious”.

„Szczęśliwej emerytury, dzieciaku – wywęszę cię później. Nigdy nie zapomnij, kto przyszedł do gry i cię stworzył. Prosto z moich wielkich, irlandzkich jaj. Pamiętajcie, jeżeli nienawidzicie ciąć wagi, wszystko co musicie zrobić, to przejść do wyższej dywizji. Niech Bóg błogosławi.”

Zobacz także: „Nie byłem zaskoczony tym, że uciekł” – McGregor komentuje przejście na emeryturę „małego, grubego słonia” Nurmagomedova

Conor McGregor (22-5) był po raz ostatni widziany w akcji, w styczniu bieżącego roku. Stanął wtedy w szranki z Luizjańczykiem, Dustinem Poirierem (27-6), jednakże nie był w stanie wystarczająco mocno mu się przeciwstawić, padając na deski w drugiej rundzie. Dwanaście miesięcy wcześniej pokonał natomiast doświadczonego Donalda Cerrone (36-15).

Źródło: Instagram/Conor McGregor