Po nominacjach za odkrycie roku i poddanie przyszedł czas na nokaut roku. W tej kategorii wyróżnieni mogą zostać: Yair Rodriguez, Brian Ortega, Daniel Cormier i Amanda Nunes.

Yair Rodriguez (11-2) na sekundę przed końcem walki posłał fenomenalnym łokciem bitym z dołu Chan Sung Junga (14-5) na deski i wygrał pojedynek.

Na gali UFC 222 Brian Ortega (14-1) został pierwszym zawodnikiem, który znokautował Frankiego Edgara (23-6). Posłał weterana UFC na deski w końcówce pierwszej rundy, za co został nagrodzony bonusem.

Daniel Cormier (22-1) został podwójnym mistrzem UFC, nokautując Stipe Miocica (18-3) już w pierwszej rundzie, krótkim sierpem, wychodząc z klinczu. Walka miała miejsce podczas UFC 226.

Na ostatniej gali w 2018 roku Amanda Nunes (17-4) potrzebowała zaledwie 51 sekund, aby posłać na deski Cris Cyborg (20-2), tym samym zostając pierwszą kobietą, która dzierży pasy w dwóch kategoriach wagowych.