Na walkę o pas aktualnie zasługują dwaj zawodnicy dywizji półśredniej – Colby Covington i Kamaru Usman. Fani bardziej preferują pierwszą opcję, ale „Nigeryjski Koszmar” dał jasno do zrozumienia, że w marcu 2019 roku to on walczy o tytuł.

Na swoim twitterze opublikował następujący wpis, w którym twierdzi, iż już podpisał kontrakt na mistrzowski bój:

Do gry włączył się panujący czempion i zaprzeczył jakoby taki pojedynek miałby się odbyć:

„Stary, przestań okłamywać i nakręcać tych ludzi. Zawalczę z Colbym i z Tobą w tym roku. Najpierw on musi zostać znokautowany.”

To zapoczątkowało dłuższą wymianę ognia między dwoma zawodnikami:

„W jakiej kwestii kłamię? Że niby nie mam podpisanego kontaktu z Twoim nazwiskiem na nim? Spójrz prawdzie w oczy. 2 marca staniesz naprzeciw mnie w oktagonie. Ogarnij się i zróbmy to, Tyronie Woodleyu.”

„Stary…. wychodzisz na głupka, a ja nie wchodzę w twitterowe beefy. Masz swoje miejsce w kolejce. Natomiast coś, czego nie masz to cholerna zgoda na walkę podpisana przeze mnie. Teraz przestań kłamać zanim stracę do Ciebie szacunek. Powiedziałem, że zawalczę z każdym z was. Kolejność będzie ustalona. Wyluzuj, bierz numerek i się wycofaj.”

„Że niby ja wychodzę na głupka….? Kolejność została ustalona przez samego szefa, a Ty jak powiedziałeś, jako jedyny nie podpisałeś umowy. Zastanów się, co to znaczy.”

„To znaczy, że jesteś kłamcą. Właśnie powiedziałeś, że to była podpisana i dopięta umowa. Ty i Ali [Abdelaziz] podrabiacie mój podpis? Podoba mi się to jak „Szef” i Ty jesteście blisko. Sześć sekund temu byłeś opierdalany za dawanie z siebie 30%. To nie Twój styl. Wychodzisz na kiepskiego.”

„Dość gadania, broń pasa albo go wakuj. 2 marca Tyron Woodley albo ta mała dzi*ka Colby Covington zostaną znokautowani.”

„Stary, nie zostałem znokautowany od jakiegoś czasu, a wielu próbowało. Walczyłem we wrześniu, ziomale. Jestem mistrzem. To ja dyktuję warunki, a Ty i Colby musicie gdzieś sobie przesiedzieć. Zapytajcie Tilla, kiedy myślał, że tego chciał.”

Zawodnicy dalej szli w twitterowy pojedynek, z którego niewiele wynikło. Mimo uporu Kamaru Usmana „Chaos” przez swoje kontrowersyjne i dość upierdliwe gadki jest ciekawszym kąskiem pod względem medialnym. Covington także jest byłym już posiadaczem pasa tymczasowego i znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu kategorii półśredniej – zaraz za mistrzem. Więcej argumentów przemawia za reprezentantem American Top Team w kwestii kolejności walki o tytuł.

Gala, o której zacięcie wspominał „Nigeryjski Koszmar” to UFC 235.

źródło: twitter