Niestety, kibice czekający na powrót Sage’a Northcutta, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Amerykanin już w kwietniu miał przystąpić do batalii z japońskim weteranem MMA, Shinyą Aokim, jednakże w związku z problemami po zakażeniu koronawirusem, nie będzie miało to miejsca. 

Sage Northcutt (11-3) po raz ostatni zameldował się w klatce, w maju 2019 roku. Był to jego debiutancki występ pod szyldem singapurskiej organizacji – ONE Championship, aczkolwiek zdecydowanie nie poszedł po jego myśli. 25-latek zmierzył się wówczas z Brazylijczykiem, Cosmo Alexandre (8-1) i padł po ciosie zaledwie po 29. sekundach od rozpoczęcia starcia.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Teraz po blisko dwóch latach nieobecności w klatce miał zawalczyć z Shinyą Aokim (46-9). Obecne czasy rządzą się swoimi prawami, więc Amerykanin był zmuszony zrezygnować z tej batalii. W jego miejsce wchodzi Eduard Folayang (22-10), który w przeszłości miał już dwukrotnie okazję mierzyć się z Japończykiem.

Do ich pierwszej konfrontacji doszło w listopadzie 2016 roku. Wówczas to Filipińczyk pokazał się z lepszej strony, posyłając swojego przeciwnika na deski w trzeciej odsłonie starcia. Następnie – trzy lata później – Aoki wyrównał rachunki, poddając Folayanga trójkątem rękoma, przez co bilans pomiędzy nimi na tę chwilę wynosi 1-1. Trylogie są teraz coraz częściej widziane, więc fighterzy już niebawem będą mieli okazję, by raz na zawsze wyjaśnić, który z nich jest mocniejszy w bezpośrednich bataliach.

Zobacz także: ONE on TNT I – wyniki oraz najlepsze akcje. Johnson znokautowany w walce wieczoru [WIDEO]

Źródło: Twitter/ONE Championship