Organizacja UFC właśnie ogłosiła main event gali w Anglii, która odbędzie się 22 lipca. Będzie to starcie angielsko-polskie w wadze ciężkiej.

Organizacja UFC właśnie poinformowała fanów, jaki pojedynek uświetni galę UFC Fight Night w Londynie. Okazuje się, że będzie to starcie Marcina Tybury z Tomem Aspinallem.

Obaj zawodnicy od dawna wyrażali chęć stoczenia wspólnego pojedynku. Anglik przymusowo pauzował przez prawie rok po tym, jak doznał kontuzji w walce z Curtisem Blaydesem, która zakończyła się dla niego pechowo już po 15 sekundach. Przerwało to jego serię pięciu zwycięstw w organizacji UFC, wszystkie odnosił przed czasem.

Polski zawodnik wygrał aż siedem z ośmiu ostatnich pojedynków. Ostatnio, do rekordu dopisał wiktorie nad Blagoyem Ivanovem oraz Alexandrem Romanovem, któremu zabrał zero z nieskazitelnego wówczas bilansu. Jedynej porażki w ostatnich latach, „Tybur” zasmakował w pojedynku z Alexandrem Volkovem, który jest wspólnym mianownikiem także Aspinalla, Anglik rozprawił się z nim bowiem w pierwszej rundzie.

Zobacz także: Andrzej KOŚCIELSKI: Ion Surdu wraca do turnieju | Tybura nie zawalczy z Aspinallem? [WYWIAD]

źródło: UFC