To już tylko formalność, ale warta odnotowania: w dniu europejskiej gali UFC London: Blaydes vs. Aspinall organizacja ogłosiła oficjalnie, że 22 października w Abu Dhabi zobaczymy znakomitą walkę na szycie wagi lekkiej między Beneilem Dariushem i Mateuszem Gamrotem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

To jest ta „kropka nad i” – UFC potwierdziło właśnie jedną z najważniejszych walk tego roku dla nas, fanów MMA znad Wisły: Mateusz Gamrot (21-1) stanie w szranki z Beneilem Dariushem (21-4-1). Zgodnie z doniesieniami sprzed dwóch dni, bój odbędzie się 22 października na numerowanej gali UFC 280 w Abu Dhabi.

Dla „Gamera” będzie to szósta walka w UFC. Pomijając debiut, którym przegrał przez niejednogłośną decyzję z Guramem Kutateladze, Mateusz jest nie do zatrzymania w amerykańskiej organizacji. Kolejne boje to same zwycięstwa: przed czasem ze Scottem Holtzmanem, Jeremym Stephensem i Diego Ferreirą oraz jedna wygrana decyzją: z Armanem Tsarukyanem.

Dariush to prawdziwy weteran organizacji UFC – stoczył tu już dwadzieścia walk i aktualnie zajmuje szóstą lokatę w rankingu wagi lekkiej UFC. To zawodnik zarówno chętnie korzystający z zapasów jak i stójki, a do tego świetny scrambler.

Zobacz także: Rywal Gamrota uważa go za lepszego zawodnika od Poiriera, Gaethje i Fizieva: To absolutny top dywizji!

Oprócz pojedynku Polaka z Dariushem mamy na UFC 280 zobaczyć medialne starcie byłego czempiona, Petra Yana (16-3) z Seanem O’Malleyem (15-1), a także dwie mistrzowskie konfrontacje – Charles Oliveira (33-8) vs. Islam Makhachev (22-1) oraz Aljamain Sterling (21-3) vs. TJ Dillashaw (17-4).

Kto Waszym faworytem w tej walce?
×

źródło: Twitter/UFC