Przyjemnie słucha się wywiadów z zawodnikami, którzy potrafią zupełnie szczerze docenić swojego najbliższego rywala. Tym przyjemniej słucha się takich wypowiedzi o Polakach.

W rozmowie z popularnym „The Shmo” Beneil Dariush (21-4-1) z dużym szacunkiem wypowiedział się o umiejętnościach swojego najbliższego przeciwnika, Mateusza Gamrota (21-1). O walce tych panów dowiedzieliśmy się wczoraj dzięki doniesieniom Bretta Okamoto z ESPN.

Zobacz także: Mateusz Gamrot wystąpi na UFC 280! Rywalem Beneil Dariush

Dariush przyznał, że jego sztab starał się o walkę z Dustinem Poirierem, ale UFC chyba nie było zainteresowane takim starciem. Wśród ewentualnych propozycji pojawił się Justin Gaethje, ale ten planuje wejść ponownie do klatki pod koniec roku, zaś Dariushowi zależało na występie na przełomie sierpnia/września. Pod uwagę brany był też Rafael Fiziev, ale dorobił się złamanego nosa w ostatnim starciu z „RDA”. Na polu pozostał zatem „Gamer” i to jego wskazał Beneil w rozmowach z UFC.

Dla mnie, jeśli mam być szczery, ten gość może być najlepszym pod względem umiejętności spośród wszystkich, których wymieniłem.

stwierdził w rozmowie z „The Shmo” zawodnik.

Ja jestem tym starciem podekscytowany, choć wiem, że mój manager i mój sztab liczyli na kogoś notowanego wyżej w rankingu. Natomiast ja po prostu chcę się bić i to z najlepszymi i wierzę, że Gamrot do nich należy. (…) Nie jestem zatem zawiedziony. Chcę go zniszczyć! Moja filozofia jest taka: nie obchodzi mnie twoje miejsce w rankingu tylko twoje umiejętności.

podkreślił.

Dopytany, jak ocenia Gamrota na tle innych zawodników w topie dywizji, Beneil odpowiedział:

Myśląc o jego umiejętnościach scramblerskich. Sądzę, że jest absolutnie w w top 3, jeśli chodzi o te umiejętności w naszej dywizji. Jest też znakomitym grapplerem, a także dość dobrze uderza, wie, jak się ustawiać. Nie wiem, czy akurat najchętniej korzysta z tych strikerskich umiejętności czy raczej woli szukać sprowadzeń. Ale tak, jego gra parterowa jest absolutnie znakomita. Powiedziałbym, że jest tuż za mną, może za Islamem [Makhachevem] i Charlesem [Oliveirą]. Myślę, że tylko my jesteśmy przed nim.

podsumował z uznaniem Amerykanin.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Pojedynek Mateusza Gamrota z Beneilem Dariushem uświetni już i tak znakomicie zapowiadającą się galę UFC 280 w Abu Dhabi. Event odbędzie się 22 października. Walkę wieczoru ogłoszono mistrzowskie starcie między Charlesem Oliveirą i Islamem Makhachevem.

źródło: YouTube/The Schmo