Wcześniejsze doniesienia medialne okazały się prawdziwe! Amerykański gigant potwierdził w swoich mediach społecznościowych, że na majowej gali z numerem 262 dojdzie do bardzo ciekawego starcia w dywizji średniej. Zajmujący siódmą lokatę w rankingu kategorii do 84 kilogramów, Jack Hermansson podejmie wówczas znajdującego się pięć „oczek” niżej, Edmena Shahbazyana.

Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik będzie przystępować do tego pojedynku po porażce, więc z pewnością zrobią wszystko co w ich mocy, by powrócić na zwycięskie tory.

Jack Hermansson jest bardziej doświadczony od swojego najbliższego przeciwnika. Dotychczas wchodził do klatki 27 razy, przegrywając zaledwie sześć z tych starć. Po raz ostatni widziany był w akcji, w grudniu zeszłego roku, gdy po pięciorundowej batalii ostatecznie musiał uznać wyższość Włocha, Marvina Vettori’ego (16-3-1), jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich.

Zobacz także: Justin Gaethje możliwym rezerwowym do trylogii Poiriera z McGregorem

Edmen Shahbazyan natomiast legitymuje się profesjonalnym rekordem 11-1. Pozostawał niepokonany do sierpnia zeszłego roku. Wtedy skrzyżował rękawice z Derekiem Brunsonem (22-7), który przystępując bardzo dobrze przygotowany do tego pojedynku, nie pozostawił żadnych złudzeń, kto na tamten moment był lepszy. Amerykanin skończył wtedy 23-latka w trzeciej odsłonie walki.

Źródło: Twitter/UFC Europe, Youtube/UFC – Ultimate Fighting Championship