OFICJALNIE: Jan Błachowicz kontra Luke Rockhold na UFC 239 w Las Vegas!

Co za wieści dla fanów MMA z Polski! Nasz najlepszy półciężki pójdzie w bój z byłym mistrzem wagi średniej, Luke’m Rockholdem!

Jak poinformował na swoim Facebooku Jan Błachowicz, jego walka z Luke’m Rockholdem na bardzo eksponowanej gali UFC 239 w Las Vegas odbędzie się!

Gala ta, zaplanowana na  6 lipca jest częścią mocno fetowanego International Fight Week. O tym boju donosiła niedawno Farrah Hannou:

Przed ponad dwoma tygodniami dowiedzieliśmy się, że pierwszą opcją walki dla Jana po przegranej z Thiago Santosem w lutym tego roku, był main event z Alexandrem Gustafssonem na gali UFC w Szwecji, 1 czerwca. Polak poinformował na Twitterze, iż wyniki badań jego łokcia nie są na tyle optymistyczne, aby mógł wrócić do treningów i przygotować się należycie na wyznaczony termin rewanżu. Z tego powodu musiał on odrzucić walkę.

„Tydzień temu otrzymałem propozycję rewanżu z Alexandrem Gustafssonem. Udałem się na badania i okazało się, że potrzebuję trochę czasu, aby w pełni wyleczyć mój łokieć. Musiałem więc odrzucić walkę. Cholerny łokieć… Powodzenia Alex i Anthony. Wiecie, że i tak wkrótce się spotkamy.”

napisał wówczas Janek.

Luke Rockhold nie był widziany w klatce UFC od lutego 2018 roku. Wówczas został znokautowany przez Yoela Romero w trzeciej rundzie starcia na gali UFC 221. Wcześniej, powracając po ponad rocznej przerwie od utraty tytułu mistrzowskiego na rzecz Michaela Bispinga, Luke rozbił we wrześniu 2017 roku Davida Brancha (UFC Fight Night 116).

Ostatnia przegrana oraz fakt, że wieloletni przyjaciel Rockholda, Daniel Cormier, zmienił dywizję wagową, skłoniły Amerykanina do pójścia o wagę wyżej. Jego pierwszym starciem po tej zmianie ma być właśnie walka z Polakiem na gali UFC 239 w Las Vegas.

źródło: Twitter

Zobacz także: MMA Talk-Show #2 | Jan Błachowicz [WIDEO]