OFICJALNIE: Nurmagomedov vs. Poirier o pas na UFC 242

135
źródło: Twitter/UFC

Było sporo spekulacji, choćby o rewanżu z Conorem McGregorem, ale wreszcie mamy pewność: w kolejnej obronie pasa mistrzowskiego wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov zmierzy się z Dustinem Poirierem.

Organizacja UFC ogłosiła oficjalnie, że na na gali UFC 242 w Abu Dhabi zobaczymy starcie mistrzów wagi lekkiej:

Regularny mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov (27-0) powróci do klatki UFC po raz pierwszy od czasu gali z numerem 229, podczas której odprawił przez poddanie Conora McGregora. Przez kolejne miesiące Dagestańczyk spierał się ze swoim pracodawcą o zawieszenie za udział w awanturze, do jakiej doszło tuż po walce wieczoru październikowej gali.

Zobacz także: Awantura po walce wieczoru UFC 229! Khabib wyskoczył z klatki, McGregor został zaatakowany! [WIDEO]

W rezultacie tego zawieszenia, które objęło także jego kompanów z team’u, Khabib był nawet bliski odejścia z UFC. Finalnie zobaczymy go jednak na drugiej gali, jaką amerykański gigant zorganizuje w Abu Dhabi.

Rywalem Orła będzie tymczasowy mistrz UFC, Dustin Poirier (15-5, 1 NC), który tytuł wywalczył sobie w kwietniu tego roku podczas UFC 236, wypunktowując na pełnym dystansie Maxa Holloway’a. The Diamond nie zaznał goryczy porażki od września 2016, czyli przegranej przez KO w pierwszej rundzie poniesionej z rąk Michaela Johnsona na UFC Fight Night 94. Od tego czasu w polu pokonanych Dustin zostawił m.in. Justina Gaethje, Eddiego Alvareza i Anthony’ego Pettisa.

Gala UFC 242 odbędzie się 7 września w Abu Dhabi.

źródło: Twitter