Michał Oleksiejczuk w kolejnym pojedynku dla organizacji UFC podejmie rozpędzonego Dustina Jacoby’ego. Czy ze względu na kickboxerskie korzenie Amerykanina i znaną nam powszechnie miłość „Husarza” do walki w stójce zobaczymy w oktagonie prawdziwą wojnę bez cienia grapplingu? Kto wie!? Zapowiada się ciekawy pojedynek, a Polak ma spore szanse na zwycięstwo. Zapraszamy na typowanie!

Zgarnij BONUS od Fortuny dla fanów MMA: Zakład bez ryzyka w wysokości do 600 zł oraz bonus od drugiej wpłaty do 2100 złotych!

Grzegorz: Amerykanin stylowo powinien dobrze leżeć polskiemu reprezentantowi, gdyż preferuje walkę w stójce, jak na kickboksera przystało. Oczywiście, ma także pojęcie o parterze, choć nie inicjuje sprowadzeń, a raczej to on jest obalany. Nie zdziwię się zatem kompletnie, jak to Michał zdecyduje się tutaj poszukać sprowadzeń, gdyż od dawna zapewnia wzmożoną pracę nad rozwijaniem swojego grapplingu. Natomiast, spodziewam się raczej dość wyrównanej walki w stójce.

Obaj zawodnicy słyną z silnego ciosu, dobrej kondycji i szybkości. Ruchliwością, na tle rywala wyróżnia się natomiast Oleksiejczuk, ponadto ma lepszy boks, choć jego przeciwnik korzysta także z kopnięć, podczas gdy Polak zupełnie nie. Amerykanin może mieć zatem problem z mieszaniem płaszczyzn uderzeń przez polskiego rywala, co „Husarz” czyni świetnie. Potrafi w jednej kombinacji poczęstować oponenta uderzeniem na korpus, podbródkowym i poprawić sierpem na szczękę, co może stanowić duży problem dla rywali, aby rozczytać jego zamiary. Oleksiejczuk tak naprawdę nie przegrał nigdy pojedynku w stójce. Gdy dopisywał porażki do rekordu, wynikały one z braków w płaszczyźnie zapaśniczo-parterowej. Nie został jednak nigdy nawet wypunktowany w stójce, wydaje mi się, że i w tym przypadku się to nie zmieni.

Oczywiście, prawdopodobnie Jacoby to najlepszy stójkowicz, z jakim przyjdzie Michałowi stawić czoła, lecz jestem dość spokojny o jego zwycięstwo. Problemem dla Polaka mogą okazać się (głównie niskie) kopnięcia oponenta, dość dobry celownik i wszechstronność w poczynaniach stójkowych. Uważam jednak, że Polak pomimo bardziej ograniczonego arsenału technik, posiada niezbędne argumenty, aby wygrać co najmniej dwie z trzech rund. Mój typ: Michał Oleksiejczuk przez decyzję.

Kursy podstawowe na tę walkę na efortuna.pl przedstawiają się następująco:
Oleksiejczuk: 2.59
Jacoby: 1.50

Chcesz obstawiać gale MMA? Zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.