W rozmowie z TVP Sport były mistrz kategorii lekkiej – Charles Oliveira – krótko, ale znacząco, podsumował zawodników z topu swojej dywizji, w tym naszego rodaka.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Charles Oliveira w ostatnim pojedynku pokonał Beneilela Dariusha przez techniczny nokaut w drugiej rundzie na gali UFC 289. Zawodnik powrócił do formy po porażce z Makhachevem, z którym przegrał walkę mistrzowską. Brazylijczyk był mistrzem wagi lekkiej w latach 2021-2022, a obecnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu wagi do 70 kilogramów UFC.

Zobacz także: Typujemy trzy perły z karty UFC 300. Na kogo warto postawić?

Oliveira udzielił ostatnio wywiadu Patrykowi Prokulskiemu z TVP Sport. Zapytany o czołowych zawodników swojej dywizji, Brazylijczyk wyraził swoją opinię w krótkich, żołnierskich słowach.  Z rozmowy wyniknęło, iż Brazylijczyk szczególnie ceni sobie umiejętności parterowe Mateusza Gamrota.

Oto, jak Oliveira odpowiadał na wzmianki o kolejnych zawodnikach:

  • Islam Makhachev: Bardzo dobry
  • Dustin Poirier: Pełen pokory
  • Justin Geathje: Agresywny
  • Mateusz Gamrot: Bardzo dobry grappler
  • Max Holloway: Bardzo twardy
  • Michael Chandler: Eksplozywny

Już dziś w nocy Oliveira powróci do oktagonu podczas gali UFC 300, która odbędzie się w T-Mobile Arena w Las Vegas. Były mistrz kategorii lekkiej zmierzy się z Armanem Tsarukyanem w jednym z głównych starć wieczoru. Walka ta będzie eliminatorem do pojedynku o pas dywizji lekkiej, którego właścicielem jest obecnie wspominany już wcześniej Islam Makhachev.

źródło: YouTube/TVP Sport