Orlando, Tampa i Jacksonville potencjalnymi lokalizacjami UFC 249

216
źródło: coed.com

Niestety z powodu pandemii koronwirusa UFC 249 nie odbędzie się tak jak pierwotnie planowano na Brooklynie. Jak was informowaliśmy Dana White niedawno potwierdził, że znalazł już lokalizacją na tą galę, choć jeszcze postanowił potrzymać fanów w niepewności i nie zdradził żadnych konkretów.

Dziennikarz mmafighting.com Steven Marroco zdradził, że bardzo możliwe, że ta gala odbędzie się na Florydzie. Ma być podobna do imprez organizowanych przez Combat Night, które mają miejsce między innymi w lokalnych salach lub w nocnych klubach.

„Według moich branżowych źródeł toczą się zaawansowane rozmowy nad organizacją UFC 249 na Florydzie w takim systemie jak robi to Combat Night. Orlano, Tampa i Jacksonville są brane pod uwagę jako potencjalne miasta, które miałyby być gospodarzami tej gali.”

Walką wieczoru na tym wydarzeniu ma być pojedynek pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem (28-0), a Tonym Fergusonem (25-3). Będzie to już piąta próba doprowadzenia do tej walki.

Rosjanin jest aktualnym mistrzem UFC w wadze lekkiej. W swojej karierze nie zaznał jeszcze goryczy porażki. W swoim poprzednim boju na UFC 242 poddał w trzeciej rundzie Dustina Poiriera (25-6).

„El Cucuy” należy do najbardziej widowiskowo walczących zawodników na światowej scenie mieszanych sztuk walki. Aktualnie posiada imponującą serię 12 wygranych z rzędu. W ostatnim występie na UFC 238 pokonał przez TKO Donalda Cerrone (36-14).

Gala UFC 249 zaplanowana jest na 18 kwietnia. 

Zobacz Także: Walka Khabib vs. Fergusona niezagrożona! White potwierdza, że UFC 249 ma już nową lokalizację.

źródło: Twitter, Steven Marroco