Za co można zostać zwolnionym z UFC? Za łamanie polityki antydopingowej, za przegrywanie walk, za niesportowe zachowania w klatce oraz za…

No właśnie! Można też złamać zasady ostrego rygoru kwarantanny, żeby ułatwić kumplom dostanie się do zamkniętej strefy UFC. Jak donosi obecna na Yas Island Farah Hannoun z MMAjunkie.com, Ottman Azaitar i jego team pogwałcili zasady panujące w strefie bezpieczeństwa, jaką zbudowało wokół eventu UFC, za co zawodnik został ukarany zwolnieniem z organizacji. I to wszystko na dzień przed galą, na której Azaitar miał zmierzyć się z Mattem Frevolą.

„White powiedział mi, że Azaitar oraz jego team zerwali opaski (świadczące o przejściu kwarantanny) i wręczyli je osobom spoza strefy bezpieczeństwa, żeby ci mogli ominąć ochronę, a wszystko to zostało uchwycone przez kamery.”

„White dodał, że w rezultacie pogwałcenia zasad bezpieczeństwa, Ottman został zwolniony z UFC.”

Prezes UFC zdradził trochę więcej szczegłów na tena temat w rozmowie z BT Sport:

„On i jego team, zerwali opaski, wynieśli je poza strefę bezpieczeństwa (nawet nie wiem, jak im się to udało) i komuś tam przekazali. Ten ktoś założył opaskę, pojawił się tu z torbą. Przeszedł przez balkon do pokoju, zostawił torbę, przebrał się i wyszedł. Nie zareagował na ochronę, która próbowała go zatrzymać.”

Nonszalancja i brak wyobraźni zawodnika powalają…

Zobacz także: UFC 257 z udziałem Marcina Prachni – karta walk. Gdzie i jak oglądać?

źródło: Twitter/ Farah Hannoun