Overeem kontra Harris w walce wieczoru UFC Waszyngton

Walt Harris vs. Alistair Overeem UFC Waszyngton
źródło: ESPN

Pierwsza od 2011 roku gala UFC w stolicy Stanów Zjednoczonych będzie miała królewski main event. W walce wieczoru zmierzą się ze sobą dwaj zawodnicy, którzy zdołali w tym roku odprawić przed czasem Alexeya Oleynika.

Alistair Overeem (45-17, 1NC) zmierzy się 7 grudnia z Waltem Harrisem (13-7, 1NC) w main evencie gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie. Jako pierwszy o zestawieniu tym poinformował  Brett Okamoto z ESPN:

Wedle informacji, jakie posiada reporter, obaj zawodnicy wyrazili zgodę na ten pojedynek.

 

Dla Harrisa będzie to pierwsza walka na szczycie karty. Dużo bardziej doświadczony rywal ma za sobą pojedynki w wielu main eventach, zarówno pod szyldem UFC, jak i Strikeforce czy DREAM.

Harris powróci do klatki po błyskawicznym nokaucie na Alexey’u Oleyniku podczas gali UFC w San Antonio. Odprawienie weterana zajęło mu zaledwie 12 sekund. Trochę więcej, bo niecałej minuty, potrzebował Harris na skończenie (również przez KO) Sergey’a Spivaka na majowym UFC w Ottawie. Seria wygranych byłaby dłuższa, gdyby z powodu pozytywnych wyników testów antydopingowych na obecność LGD-4033, nie zmieniono wyniku walki z Andrei’em Arloskim.

Overeem zawalczy po raz pierwszy od czasu zwycięskiego starcia z Oleynikiem w kwietniu tego roku w St. Petersburgu. Wcześniej 39-letni Holender zdemolował w klatce Sergey’a Pavlovicha. Dwie wygrane w stoczonych ostatnio pojedynkach powetowały Alistairowi wcześniejsze przegrane z Francisem Ngannou i Curtisem Blaydesem.

 

źródło: Twitter