Zawrzało nieco pomiędzy bohaterami walki wieczoru zbliżającej się gali XTB KSW 88. Wszystko przez stwierdzenie Daniela Rutkowskiego, że jego oponent nie zapracował jeszcze na takie starcie. „Numer 6 vs. numer 2 – faktycznie nie zasługuje dzieciak” – odpowiada ironicznie Patryk Kaczmarczyk. 

11 listopada miejsce będzie miało XTB KSW 88, które rozegra się w Radomiu. A skoro Radom, to i wielu lokalnych bohaterów. W main evencie zmierzą się więc dwaj sklasyfikowani w dywizji piórkowej zawodnicy. Patryk Kaczmarczyk (10-2) stanie przed szansą awansu, konfrontując się z byłym pretendentem do pasa – Danielem Rutkowskim (16-3).

Choć między zawodnikami brak jest złej krwi, atmosfera nieco się zagęściła. A to dlatego, iż popularny „Rutek” uznał, iż młodszy zawodnik nie zasłużył jeszcze na taką walkę.

Zobacz także: „Nie zasługuje na taki pojedynek” – Rutkowski o Kaczmarczyku

Na komentarz głównego zainteresowanego nie trzeba było długo czekać. Kaczmarczyk odpowiedział swojemu oponentowi w mediach społecznościowych.

„Numer 6 vs numer 2 – faktycznie nie zasługuje dzieciak. Za to Daniel Rutkowski zasługuje na walkę o pas, której odmawia, bo ma za mało czasu na przygotowanie, a później są pretensje, że walczy z kimś z rankingu niżej od niego. Logika?”

Kaczmarczyk podejdzie do tej rywalizacji napędzony serią dwóch zwycięstw. Po raz ostatni walczył w sierpniu, pokonując na pełnym dystansie Danu Tarchilę (6-2). Kilka miesięcy wcześniej ekspresowo i widowiskowo uporał się jeszcze z Pascalem Hintzenem (8-3).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Rutkowski natomiast na ten moment znajduje się na fali trzech wygranych. Ostatni raz mogliśmy zobaczyć go w akcji podczas czerwcowego wydarzenia na PGE Narodowym. Stanął wówczas w szranki z Adamem Soldaevem (7-2) i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie jednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich.

Źródło: Twitter/Patryk Kaczmarczyk, fot. KSW