11 listopada odbędzie się gala XTB KSW 88: Bitwa o Radom, podczas której rękawice skrzyżują były pretendent do pasa Daniel Rutkowski z numerem 6 kategorii piórkowej – Patrykiem Kaczmarczykiem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

“Rutek” w wywiadzie przeprowadzonym dla FightsportPL z dozą rozczarowania komentuje swoją najbliższą walkę i wytyka oponentowi wykrzyczenie sobie pojedynku:

Zdecydowanie nie spodziewałem się, nie oczekiwałem, to Patryk sobie wykrzyczał tę walkę, a że mi ona pasuje to tylko dlatego ją wziąłem. Normalnie bym jej nie wziął bo wiesz, on nie zasługuje na taki pojedynek, no i tyle. Ja jestem gościem, który idzie z walki na walkę, dostaje rywala i się godzi.

powiedział.

Zdaniem radomianina, lepszym rozwiązaniem w dywizji piórkowej jest walka Patryk Kaczmarczyk (10-2) – Adam Soldaev (7-2).

Bardziej bym widział takie starcie niż ze mną. Zdecydowanie nawet mnie by taka walka jarała. Bo mnie walka z nim nie jara jako kibica, nie bardzo chciałbym ją zobaczyć, ale jest…

przyznał.

Rutkowski odniósł się też do swojej ostatniej walki z Adamem Soldaevem (7-2), poniekąd tłumacząc słabszą dyspozycję swojego przeciwnika w walce.

Zdecydowanie byłaby to mocniejsza walka, ale tak jak mówiłem, dają mi rywala, może na papierku ten rywal jest tak jak mówisz… Adam też jest mega mocnym, dobrym zawodnikiem.(…) Tylko to jest kolejne, może predyspozycja dnia była gorsza, może to przedsięwzięcie, może 50 000 widzów na Stadionie Narodowym i go to przytłoczyło. (…) To jest MMA tu wszyscy mają równe szanse, każdy kto ma dwie ręce i dwie nogi ma takie same szanse, więc żeby tylko wszystko zagrało w klatce, w głowie i możemy się na równych zasadach bić.

stwierdził.

Zobacz także: Patryk KACZMARCZYK o walce z Rutkiem: „Nie wiem czy Radom mógł sobie wymarzyć lepszy pojedynek” [WYWIAD]

Były pretendent do tytułu mistrzowskiego walki piórkowej nie kryje rozżalenia swoim najbliższym pojedynkiem. Czy walka Rutkowski-Kaczmarczyk będzie tak emocjonująca jak budowana była narracja wokół niej w ostatnich tygodniach?

autor: Jakub Kazuła

źródło: youtube / FightSportPL | fot. instagram / Daniel Rutkowski, Patryk Kaczmarczyk