„Odczuwanie presji to może zbyt mocne słowo”- wywiad z Pawłem Kiełkiem przed galą Fen 8

Uważany za jeden z największych talentów w naszym kraju jeżeli chodzi o MMA, zawodnik Berkut Arrachion Olsztyn- Paweł Kiełek, zgodził się na odpowiedzenie na kila pytań przed galą FEN 8. Efekt Naszej rozmowy przed Wami. Zapraszamy do lektury!

Witaj! Przed Tobą druga walka dla organizacji Fen. Jak wspominasz debiut dla tej organizacji?

Witam, Debiut dla organizacji Fight Exlusive Night wspominam bardzo dobrze. Nie tylko dlatego, że walka zakończyła się bardzo szybko na moją korzyść, ale również ze względu na to, że organizacja FEN zapewnia mi dobre warunki.

Na ile walk opiewa twój obecny kontrakt?

Mój kontrakt związany jest klauzulą poufnością więc nawet choć bym chciał szczegółów umowy Wam zdradzić nie mogę.

Jedna z walk, która jest częścią tego kontraktu będzie miała miejsce 31 lipca. Jak wyglądały Twoje przygotowania do tej walki?

Przygotowania do walki klasycznie odbywają się w Berkut Arrachion Olsztyn. Kilkakrotnie wyjeżdżałem do innych miast np. do Łodzi, Giżycka… by móc sparować z innymi zawodnikami. Cały okres przygotowawczy przebiegał jak zakładaliśmy, więc jestem zadowolony.

Jesteś uważany za jeden z największych talentów w naszym kraju. Czujesz większą presje w związku z tym?

Odczuwanie presji to może zbyt mocne słowo :). Ale na pewno takie określenia są miłe, dodają energii i dodatkowo motywują.

Twoim najbliższym rywalem będzie Roman Szymański. Jak oceniasz zawodnika Gold Teamu?

Jeśli chodzi o Romana to chłopak z duży talentem, mający przed sobą wiele perspektyw. Jest dobrym dynamicznym zawodnikiem, ma umiejętności zarówno w stójce jak i w parterze więc zapowiada się dobra walka. To mogę obiecać ze swojej strony.

Na tej samej gali zawalczy Mateusz Rębecki, z którym miałeś okazję zawalczyć. Jak oceniasz jego szasnę w walce z Jackiem Kreftem?

Mateusz miał dłuższą przerwę od startów w MMA ale wiem że w tym czasie też ciężko pracował i da dobra walkę. Co do wyniku starcia nie chciałbym się wypowiadać bo to jak wróżenie z fusów. Wszystko jest możliwej. Życzę mu jak najlepiej.

Masz w swoim rekordzie remis z Artemem Lobovem będziesz dążył do rewanżu z tym zawodnikiem?

Artem najprawdopodobniej znajdzie się już za chwile w UFC, dlatego jeśli dojdzie do rewanżu, to miejmy nadzieje, że właśnie w tej właśnie organizacji.

W Twoim klubie zaszły duże zmiany Arrachion został połączony z Berkutem. Jak duże zmiany zaszły w Olsztyńskim klubie?

Nasze kluby zaczęły współpracę stosunkowo niedawno. Ma ona przynieść korzyści zarówno zawodnikom jak i całemu klubowi. Natomiast o szczegóły trzeba by było zapytać moich trenerów Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego.

Jak to jest ćwiczyć z takimi zawodnikami jak Mamed Chalidow, Aslambek Saidov czy z mistrzynią UFC- Asią Jędrzejczyk?

Kto ? Nie znam ludzi … (Śmiech) tak na poważnie są oni dla mnie wzorem do naśladowania, oraz ogromna pomocą w przygotowaniach . To zaszczyt, że mogę z nimi trenować! Życzę im jeszcze wielu wielu sukcesów.

Co do Asi. To kiedy miałeś z nią pierwszy raz styczność i co wtedy sobie o niej pomyślałeś?

Asie poznałem parę lat temu. Od samego początku wiedziałem, że bije mocniej niż niejeden chłopak :) Asia to świetny sportowiec, ale też prywatnie niesamowita osoba.

W tym roku pisałeś maturę. Jak Ci poszła i czy masz zamiar dalej kontynuować edukację??

Wyniki matur w granicach 80 -90% więc jestem zadowolony. Udało się zdobyć tyle punktów mimo, że nie chodziłem dość regularnie do szkoły :). Na ten moment dostałem się na ekonomie na naszym uniwersytecie. Wiec, tak – mam zamiar kontynuować naukę.

Rozmawiał: Krzysztof Ciesielczyk
Grafika: Marek Romanowski