Paweł Kowalik: Nikt mnie nigdy nie oszukał tak, jak Babiloński

1596
Fot. Tomasz Babiloński (facebook), Paweł Kowalik, Daniel Skibińki (archiwum redakcji)

Dzisiaj Daniel Skibiński (16-5) podał informację, że nie jest już związany z Babilon MMA i obecnie jest już wolnym zawodnikiem.

Menadżer „Skiby” Paweł Kowalik w programie „Koloseum” zdradził kulisy rozstania z organizacją Tomasza Babilońskiego i w ostrych słowach oskarżył go o niedotrzymanie warunków umowy co bardzo zahamowało karierę jego podopiecznego. Dodał, że w związku z tą sytuację został zmuszony podjąć odpowiednie kroki prawne.

Ze względu na bardzo rażące naruszenie kontraktu ze strony Pana Tomasza Babilońskiego i Babilon MMA zmuszeni byliśmy do podjęcia kroków prawnych i zatrudnienia kancelarii prawnej do zajęcia się tą sprawą.. Przez 10 lat w tej branży nikt mnie tak nie oszukał jak Tomasz Babiloński, który nie respektuje własnej umowy, mistrza i pasa mistrzowskiego. Podpisał ktoś z nami kontrakt i usłyszeliśmy, że musimy schodzić z tych warunków, aby w ogóle walczyć, bo kogoś tam nie stać. My mieliśmy trzy inne oferty na stole w momencie, w którym powiedziałem, że Tomasz Babiloński musi spełnić te warunki, aby Daniel został w Babilon MMA. Tomek się pod tym podpisał, a teraz sam nie respektuje tej umowy. Daniel stracił rok kariery w kluczowym dla siebie wieku przez co wypadł z orbity UFC przez takie zagrania. Ja nie widzę jakiekolwiek możliwości współpracy z Tomaszem Babilońskim w przyszłości.

powiedział Paweł Kowalik.

Szef MMA Cartel zdradził, że już pojawiły się oferty dla Skibińskiego, ale czekają na oficjalne pismo zwalniające ich z kontraktu z Babilon MMA. Dodał on również, że zdają sobie sprawę, że przez brak dużej aktywności Daniela w tym roku, to nie jest on już tak atrakcyjnym zawodnikiem jak jeszcze kilka miesięcy wcześniej i musi odbudować swoją pozycję.

Są już jakieś oferty, ale jeszcze czekamy na takie pismo jest wszystko w porządku i wybieramy wtedy najlepszą ofertę. Daniel musi tą karierę odbudować, ponieważ jest on w takim wieku, że jeżeli straciłby on kolejny rok to właściwie jego kariera by runęła i on nie wyskoczyłby poza lokalny poziom, a mamy duże ambicje. Jest to świetny zawodnik, lider w wielu rankingach w Polsce. Ja muszę chronić interesy moich zawodników i nie mogę pozwolić na to, aby czołowy zawodnik tracił rok i żeby jego wartość spadała. My mamy budować jego wartość do góry, a teraz ona spadła dosyć mocno w dół i nie jest już tak atrakcyjny kąskiem jak był wtedy kiedy przedłużaliśmy umowę.

podsumował.

Daniel Skibiński z Babilon MMA był związany od samego początku powstania organizacji i był on jednym z jej czołowych zawodników. Od 2018 roku został mistrzem w kategorii do 77 kilogramów. Obecnie posiada fantastyczną serię 10 wygranych z rzędu. W swoim poprzednim występie na Babilon MMA 15 wygrał przez TKO z Kirylem Medvedowskym (12-8).

Zobacz także: Patryk Kaczmarczyk wyjaśnia, dlaczego nie będzie bronił szabli mistrzowskiej na AFN 9 [WYWIAD]

źródło: Koloseum, Polsat Sport