Olivier Aubin-Mercier jednogłośnie pokonał Marcina Helda podczas czwartej odsłony gali PFL 2021.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Marcina Helda. Próba ciosów w wykonaniu Oliviera Aubina-Merciera. Klincz, zwarcie, dojście do obalenia za jedną nogę przez Polaka, Kanadyjczyk zepchnięty pod siatkę. Dobra obrona Oliviera. Walka powróciła na środek dekagonu, wysokie kopnięcie zawodnika z Kanady, próba uderzeń z jego strony, lecz niecelna. Zwarcie i dojście do klinczu w wykonaniu Helda. Nic jednak z niego nie zdołało wyniknąć. Middlekicki po stronie Aubina-Merciera. Próba obalenia spod siatki w jego wykonaniu, lecz Held dobrze pracował ciosami i nie dał rywalowi sprowadzić pojedynku do parteru. Prawy overhand doszedł do głowy Polaka, który posłał go na deski! Próba dobicia łokciami i ciosami, Held jednak przytomnie starał się zrobić pasywność, żeby nie inkasować większej ilości uderzeń od rywala.

Runda 2:

Mocno do przodu ruszył Polak, zasypując rywala ciosami, spychając go jednocześnie pod siatkę. Po chwili, presję zaczął wywierać zawodnik z Kanady, który trafił polskiego reprezentanta kilkoma dobrymi akcjami bokserskimi. Spora szybkość zawodnika z Kanady, Marcin spróbował obalenia za jedną nogę, finalnie doszedł do uchwytu pod ogrodzeniem. Held dociskał przeciwnika do siatki, jednak sędzia zerwał uchwyt ze względu na pasywność. Aubin-Mercier mocno ruszył z uderzeniami na Marcina, spychając go pod ogrodzenie dekagonu klatki PFL. Udane sprowadzenie po stronie Olivera. Sporo ciosów z dołu po stronie Helda, próba przetoczenia na zakończenie rundy, lecz nieudana. 

Runda 3:

Wymiana ciosami sierpowymi z obu stron, celniejszy wydawał się być „Kanadyjski Ganster”. Kombinacje uderzeń na korpus i głowę w wykonaniu Aubina-Merciera. Kolejne celne i robiące wrażenie uderzenia po stronie zawodnika z Kanady. Próba zapięcia skrętówki przez Marcina! Aubin-Mercier jednak sprawnie i bez paniki wyszedł z uchwytu. Walka powróciła do stójki, gdzie Polak spróbował obrotowego backfista, lecz niecelnego. Kolejna chęć zapięcia firmowej skrętówki przez polskiego zawodnika, ponownie jednak nieskuteczna. Jak pojedynek powrócił do stójki, Held zainkasował mocnego prawego od przeciwnika, po którym ugięły się nogi pod polskim reprezentantem. Chwila klinczu pod siatką, kontrola po stronie Kanadyjczyka. Ciosy ze wstecznego w stójce po stronie Aubina-Merciera. 

Sędziowie jednogłośnie wskazali Oliviera Aubin-Merciera jako zwycięzcę, punktując 3x 30-27 na jego korzyść.